Karolína Mališová a Andrea Kalousová
29.6.2019
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Blíží se Mezinárodní den rtěnek. Připravte se na něj jako Karolína Mališová a Andrea Kalousová

Lesklá, matující, hydratační, dlouhotrvající, metalická a holografická. A nově třeba ta v luxusní tužce, která rtům dodá svůdnost filmové hvězdy. Taková je rtěnka. Nejoblíbenější kosmetické líčidlo na světě, které ženy dělá krásnější a sebevědomější už od dob královny Kleopatry, slaví koncem července svátek.

Mezinárodní den rtěnek neboli National Lipstick Day připadá na 29. července. Největším producentem rtěnek u nás je společnost Dermacol. Rtěnkou či leskem této značky se u nás líčí každá pátá žena. „Rtěnka pro mě představuje ženskost. Pěstěné, krásně nalíčené rty a na nich úsměv, to je přece punc ryzího ženského půvabu,“ říká ředitelka strategie a spolumajitelka rodinné firmy Dermacol Věra Komárová.

Ona sama nedá na rtěnky dopustit. Nikdy ji tak neuvidíte bez perfektně nanesené růže na rty. „Matná rtěnka je hlavně do práce a pro byznys. A lesklá je glamour, ideální na večer, když chcete zazářit,“ vysvětluje Komárová. Její značka dokonce „ulovila“ k propagaci rtěnek takové krásky, jako je Karolína Mališová a Andrea Kalousová.

Lákavé novinky

Zajímavostí je, že Dermacol loni prodal přes 800 000 kusů rtěnek a lesků. To je neuvěřitelné číslo! Není tak divu, že to společnost žene dopředu, takže vydává další novinku, oboustrannou tužku na rty. Ta bude mít svou premiéru na karlovarském festivalu, jehož je Dermacol již podruhé partnerem. „Rtěnky a konturovací tužky spojené v jediném líčidle jsou teď rozhodně in. Oblíbenou variantou klasických pevných rtěnek jsou ale i rtěnky tekuté, nanášené štětečkem,“ přibližuje trendy ředitelka.

Protože novinek není nikdy dost, chystá se Dermacol během léta uvést další odstíny jejich snad už legendárních 16H Lip Colour, které patří mezi největší držáky. A jelikož se bude slavit zmíněný Mezinárodní den rtěnek, je to ideální důvod pořídit si další kousek do sbírky!

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Dermacol

Mohlo by vás také zajímat