Rtěnky Dermacol Magnetique
17.1.2019
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Testování nových rtěnek Dermacol Magnetique: jak u nás uspěly?

V redakci jsme otestovali nové rtěnky Dermacol Magnetique, které naše přední kosmetická značka uvedla koncem loňského roku na trh. Přečtěte si naši recenzi, ať víte, zda stojí zato si je pořídit do své rtěnkové sbírky, či nikoliv.

Předchozí rok byl plný Dermacol novinek. Na své si přišly především milovnice rtěnek, značka rozšířila paletu odstínů u revolučních dvoufázových 16H Lip Colour i u matných Dermacol Matte Mania. K tomu byly uvedeny na trh i Dermacol Pretty Matte či holografické rtěnky. A to není vše, ještě koncem roku stihla značka uvést hydratační rtěnky s názvem Dermacol Magnetique, jejichž tři odstíny jsme právě otestovali.

Čím vás zaujmou na první dobrou, je jistojistě jejich stříbrno-červené balení. To vypadá opravdu moc dobře. Kdo si potrpíte i na těchto „povrchnějších“ věcech, budete mile potěšeny, neboť budete mít další šik kousek do kabelky. Magnetique mají pro Dermacol typický, klikací systém, který je vcelku praktický.

Nové rtěnky Dermacol Magnetique

Šik obaly Dermacol opravdu umí

Jedná se o klasické „krémovky“, ve kterých je obsažený vitamin E a pečující olejíčky. Díky nim mají rtěnky hydratační účinek, což se hlavně teď v zimě dost hodí. Můžeme jen potvrdit, že rty opravdu nevysušují. Výhodou tak je, že na rozdíl od výše zmíněných matných rtěnek a 16H Lipek, u těchto novinkových nepotřebujete před aplikací nanášet balzám, ani není potřeba ošetřit ústa peelingem.

Jak se ovšem dalo očekávat, nejsou to rtěnky, na které můžete spoléhat celý den. Prostě typické „krémovky“. I tak ale mají vcelku dobrou výdrž, zhruba čtyři hodinky s vámi dají bez problému, byť se postupně budou ze rtů lehce vytrácet. Počítejte však s tím, že se vám budou obtiskávat na skleničku. Kávu, čaj v pohodě vydrží, jen musíte být připravené, že po vás zbudou stopy. Nicméně ještě donedávna, než přišel boom s „šestnáctihodinovkami“ a dalšími neslíbatelnými dlouhodržícími barvami, byly k dostání v podstatě pouze tyto obtiskávačky, tudíž to je spíše subjektivní výtka.

Nové rtěnky Dermacol Magnetique

Odstíny 11, 2 a 15 v celé své kráse

Dámy jistě ocení širokou škálu barev, které se opravdu povedly. Pokud máte zálusk na nějakou hezkou nude barvičku, růžovou, červenou, určitě ji zde najdete. Naopak, kdo má raději větší divočinu a různé modré, fialové rtěnky, nejspíš se poohlédne jinde.

My jsme v redakci dostali na vyzkoušení tři odstíny, a to krásnou nude s nádechem do růžova (odstín č. 2), pěknou sytou červenou (odstín č. 11) a velmi zajímavou, netypickou růžovou, která je šmrncnutá do vínova (odstín č. 15). Všechny tři jsou to hezké a slušně pigmentované barvičky, na které bych sama „mrkla“ i v obchodě. Nejvíc k srdci mi ale přirostl odstín číslo 2. Je to krásná přirozená barvička, která na rtech vypadá moc pěkně, a třebaže by se podle balení mohlo zdát, že to je skoro až korektorová barva, která dělá mrtvolné rty, tak to v žádném případě. Prostě ideální barva na každou příležitost.

Nové rtěnky Dermacol Magnetique

Swatche odstínů 2, 11 a 15

Když bych měla udělat hodnocení na závěr, za mě je to trošičku lepší průměr. Průměr hlavně kvůli tomu obtiskávání se a výdrži. Dermacol má totiž na svědomí, že si mě a jistě i další ženy zhýčkal na dlouhotrvajících rtěnkách, na které v podstatě celý den není třeba sahat. A tuto je potřeba párkrát přidělávat. Nicméně třeba zrovna zmíněný nude odstín je natolik pěkný, že jí to odpustím. Takže pokud sháníte nějakou fajnovou krémovou rtěnku, u Magnetique nesáhnete vedle. Zakoupíte ji za doporučených 149 korun, což je velmi slušná cena.

Redakční hodnocení ve zkratce

+ hydratují rty
+ hezké, nositelné odstíny
+ vysoká pigmentace
+ cena

 obtiskávají se

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat