Starci na chmelu (Studio DVA, Vyšehrad)
16.6.2019
Kategorie: Divadlo

Letní scény ožívají: na jaká představení se vypravit?

I když se už většina divadel netrpělivě připravuje na prázdniny, neznamená to, že divadelní fajnšmekři přijdou o svůj koníček. Přes léto je totiž k mání hned několik scén. A že je z čeho vybírat! Mrkněte na náš výběr, kam tedy během letních dnů vyrazit za kulturou.

Noc na Karlštejně

Kultovní muzikál Noc na Karlštejně, který se hraje přímo na nádvoří hradu Karlštejn, je opravdovou perlou letních scén. Kde si také nejlépe užít příběh než na samém místě jeho konání? A že to má na Karlštejně opravdu neopakovatelnou, až romantickou atmosféru! Od 28. června vás tak čeká legendární příběh, nádherné písně z pera Karla Svobody a také skvělé herecké výkony v čele s Hanou Holišovou a Danielem Bambasem. Nově se letos představí Sabina Rojková, která bude s ostřílenou muzikálovou herečkou Ivanou Korolovou alternovat roli Aleny. Protože jsme muzikál před dvěma lety navštívili (recenzi najdete zde), můžeme jej jedině doporučit.

Cyrano z Bergeracu

Kdo by neznal Cyrana z Bergeracu neboli hru o osudové lásce, která nebyla naplněna, o snech, které se neproměnily ve skutečnost. Tuto romantickou klasiku o bohémovi s velkým nosem si budete moci vychutnat od 26. června v plné parádě na malém nádvoří Průhonického zámku. V hlavních rolích se představí Daniel Bambas, Ondřej Kraus, Tomáš Novotný a Lilian Fischerová.

Starci na chmelu

K návštěvě lákají také Starci na chmelu. Ty jsou nově na repertoáru scény Studio DVA, jež přes léto hraje na pražském Vyšehradě. Chmelová brigáda, první láska, rozechvění a také zklamání, to vše vás čeká. Nadčasový příběh půvabné Hanky a čestného Filipa zarámovaný nestárnoucími melodiemi v této novinkové divadelní verzi ztvárňují Ivan Lupták a Berenika Kohoutová. Oba mladé herce velmi dobře znáte třeba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Známá lovestory se na prknech letní scény Vyšehrad hraje už od 7. června.

Starci na chmelu (Letní scéna Vyšehrad)

Starci na chmelu (Letní scéna Vyšehrad). Zdroj: Facebook

Hvězdné léto pod Žižkovskou věží

I v zeleni na rozhraní Žižkova a Vinohrad bude hezky kulturně živo. Vzniká tam totiž nová letní scéna neboli Hvězdné léto, jež má pod palcem Divadlo Kalich. Představí se tedy hned několik činoherních kalichovských představení, jako je Žena za pultem 2, Kočka v oregánu, Titanic, Bez předsudků, Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem či Dvě noci na Karlštejně. Svoje inscenace zde odehrají i další pražské scény, například Divadlo Palace, které divákům předvede komedie Plnou parou a Velká zebra. Hraje se od 22. června.

Letní Shakespearovské slavnosti

I letos samozřejmě pro své diváky hrají Letní shakespearovské slavnosti, které se staly klasikou v letním uvádění. Spojení oblíbených shakespearovských děl a nádherné atmosféry Pražského hradu, kde se mimo jiné hrají, je jedním velkým lákadlem. Letošní léto program „Shakespearovek“ zdobí Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový či Zkrocení zlé ženy. LSS 25. června zahajuje očekávaná novinka, romance Zimní pohádka. V hlavních rolích hrají Martin Hofmann a Veronika Arichteva.

Hamlet (Letní shakespearovské slavnosti)

Hamlet (Letní shakespearovské slavnosti). Foto: Viktor Kronbauer

Letní scéna Harfa

A ani letos nezahálí Letní scéna Harfa. Ta sérií letních představení startuje 1. července, kdy je na programu komedie A do pyžam! s Barborou Mottlovou, Leošem Nohou a Evou Decastelo. V režii Harfy můžete navštívit i další lákavé činoherní kousky, jako je Příště ho zabiju sám! či Tři letušky v posteli.

Tak co, vybrali jste si?

Text: Michaela Rochovanská
Hlavní foto je z představení Starci na chmelu

Mohlo by vás také zajímat