Kateřina Sedláková
4.6.2019
Kategorie: Rozhovory

Kateřina Sedláková: Organizace koncertu? Smekám před všemi produkčními světa

Zpívá s Barborou Polákovou, hraje v divadle i v televizi, připravuje se na svůj velký svatební den a do toho ještě pořádá koncert. A ne ledajaký, dvaatřicetiletá kráska Kateřina Sedláková se totiž rozhodla pomoct nemocnému osmiletému chlapečkovi, aby mu byla umožněna rehabilitace. Peníze na ni chce vybrat právě díky koncertní akci Cestou necestou, o níž se dozvíte víc v našem rozhovoru.

Káťo, nejspíš hádám správně, že tě teď nejvíce zaměstnává koncert pro Nicolase. Co tě vedlo k tomu ho uspořádat?
Oslovila mě přímo Nicolasova maminka s prosbou o pomoc. Pověděla mi celý jeho příběh, a přišlo mi naprosto samozřejmé podat pomocnou ruku. Navíc už druhým rokem spolupracuji s organizací ALSA, která pomáhá lidem s tímto onemocněním.

Taky ti přijde tak smutné, že mu potřebnou rehabilitaci neuhradí pojišťovna?
Právě proto je tu ale spousta skvělých organizací a lidí, kteří se snaží v těžkých situacích pomáhat. Toho si velmi vážím.

Naštěstí jsou tu srdeční lidé jako ty. Je těžké takovou akci zorganizovat? Co tě na její produkci překvapilo?
Musím říct, že je to vůbec poprvé, kdy takovou akci organizuji. A smekám před všemi produkčními světa. Je to opravdu náročné. Ale já mám naštěstí velkou oporu a pomoc ve spolku Art4rent v čele s Markétou Schröckovou, bez nich bych to asi nezvládla.

Nepletu-li se, na přípravy máš pomocníka, přítele Petera Pechu. Jak máte rozdělené „úkoly“?
Ano, Péťa mi také velmi pomáhá. Hlavně co se týče technických věcí, jako je točení a upravování videopozvánek nebo fotek. Je mi hlavně psychickou podporou, protože už byly i dny, kdy jsem to celé chtěla vzdát.

Kateřina Sedláková s přítelem Peterem Pechou

Kateřina Sedláková s přítelem Peterem Pechou

Účastnit se jí bude spousty známých jmen. Podle čeho si účinkující vybírala?
Výběr byl takový intuitivní. Chtěla jsem zajímavé osobnosti, které jsou mi zároveň lidsky blízké. Se všemi se osobně znám a myslím, že většinu mohu i nazývat přáteli. Těšit se tedy můžete třeba na Martina Písaříka, Ondru Rumla, Emmu Smetana, Elis Mráz nebo kapelu Inspektor Kluzó v čele s Tomášem Matonohou a Vendulkou Příhodovou.

Zpěváci budou vystupovat bez nároku na honorář. Narazila jsi při hledání na někoho, kdo si za vystoupení chtěl vzít peníze?
To ne. Jak říkám, všichni jsou to mně velice blízcí lidé a nikoho z nich ani nenapadlo si říct o honorář, jelikož od začátku vědí, že se jedná o charitativní akci. Pro všechny ale samozřejmě máme připravené alespoň malé dárečky.

Koncert Cestou necestou se bude konat v komornějším Klubu Joe. Proč si zvolila zrovna toto místo?
S výběrem prostoru mi pomáhala právě produkční Markéta, které naprosto důvěřuji. Když tedy přišla s nápadem uspořádat koncert právě v klubu Joe, neváhala jsem. Věřím, že atmosféra bude skvělá a všichni si koncert užijí.

Když se akce povede, budeš v tom pokračovat? Co vůbec ty a angažování se do charitativních projektů?
Zatím asi nedokážu na tuhle otázku odpovědět, jelikož je to můj první charitativní koncert. Co se ale týče spolupráce s jinými podobnými projekty, tak již druhým rokem intenzivně podporuji organizaci ALSA, která pomáhá pacientům s Amyotrofickou laterární sklerózou, které bohužel před necelými třemi lety podlehl můj nevlastní tatínek. Letos na podzim pořádají druhý charitativní koncert v Pražské křižovatce, na který se moc těším.

S chlapečkem, pro něhož se výtěžek vybírá, jsi se osobně setkala. Jaké to bylo?
Je to úžasný a přes veškeré nepřízně osudu velmi pozitivní chlapeček. Pro mě i pro Petera to bylo příjemné setkání. S Nicolasem jsme se potkali přímo u něj ve škole, ve které nám jeho maminka ukázala, kde se učí a jak vůbec jeho den vypadá. Také jsme se seznámili s paní učitelkami a dozvěděli se důležité informace o jeho rehabilitaci.

Nesmíme zapomenout zmínit, že Peter bude brzy tvým manželem. Jak stíháte přípravy svatby i koncertu?
Vše zvládáme dobře. Teď spíše převažuje organizace koncertu, ale po něm se zase na plno vrhneme do připrav svatby. Popravdě už většinu máme hotovou.

Kateřina Sedláková

Foto: Linda Orlik

Bude to klasická svatba, nebo máte v plánu něco speciálního?
Bude to malá svatba jen s rodinou a nejbližšími. Chybět samozřejmě nebude ani náš pejsek Žofinka, dostane nějakou parádní psí mašličku a celý den bude s námi.

Necháš si pak své příjmení?
Chci si vzít partnerovi jméno, v tomhle se chci držet tradic.

Oba jste zpívající herci. Můžeme vás vidět na nějakém společném projektu?
Ano, v lednu tohoto roku měla premiéru činohra Intimní příběhy z ráje, kde hrajeme Adama a Evu. A prozradím, že na příští rok nám bylo nabídnuto další krásné představení pouze pro tři herce, tak se na něj oba moc těšíme. Víc ale zatím neprozradím.

A co vůbec na koncertu pro Nicolase? „Střihnete“ si tam třeba nějaký hezký duet?
Tentokrát jsme se zhostili rolí moderátorů, tak jsem velmi zvědavá. Péťa je v tomhle směru mnohem víc ostřílený než já, tak věřím, že mi bude velkou oporou.

>>> Chcete na koncert Cestou necestou, který se bude konat 16. června v 19:00 hodin v pražském Klubu Joe? Nebo se vám nehodí termín jeho konání, ale rádi byste na chlapečka přispěli? Pod tímto odkazem zakoupíte vstupenky nebo podpoříte finanční částkou Nicolase.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Jan Kvarda, Linda Orlik, archiv

Přečtěte si také