Erika Stárková ze seriálu MOST! hlídá děti jako chůva
28.3.2019
Kategorie: Celebrity

Herečka i chůva. Abych se uživila, musím hlídat děti, přiznala Erika Stárková

V hvězdném seriálu MOST! naprosto vyčnívala. Aby také ne, vždyť herečka Erika Stárková dostala hlavní roli a ztvárnila transsexuálku Dášu. Přestože zazářila a zná ji nyní prakticky celý český národ, herectvím si dál nevydělává. Aby se uživila, musí již nějakou dobu hlídat děti.

Když začínaly první natáčecí dny, tvůrci ani samotní herci netušili, jak moc jejich společné dílo bude úspěšné. Seriál MOST!, který běžel na obrazovkách České Televize, se stal naprostým fenoménem. Každé pondělí jej sledovaly sta tisíce diváků, mnohdy se sledovanost jednoho dílu dostala i přes milion zhlédnutí.

Pro herce či naprosté nováčky, kteří se v komediálním snímku objevili, to byl start k velké kariéře. Třeba takový Zdeněk Godla, jenž se ke své roli Franty dostal úplnou náhodou, je nyní nesmírně žádaný. Nakonec si z mnoha nabídek vybral působení v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde bude hrát bratra Martina Zounara alias Bohdana Švarce.

Krásná Dominika Býmová, jež působí také v muzikálech, se zase proslavila rolí výčepní v dnes již slavné restauraci Severka. Díky tomu si zahraje v seriálu Krejzovi, který vysílá stanice Prima. Martin Hofmann se nadále drží ve „své“ Ulici.

Erika Stárková hlídá děti

A co Erika Stárková, jež ztvárnila transsexuálku Dášu? Ta „přiznala barvu“ ve středeční Show Jana Krause. Protože momentálně působí pouze v divadelním angažmá, kterým si, jak všichni víme, člověk příliš nevydělá, musí dělat ještě jinou práci. Je chůva.

„Od září minulého roku hlídám na plný úvazek děti. Už předtím jsem se tomu nějak věnovala. Hlídám třeba u deseti rodin. Součástí mé povinnosti je, že přijdu, když si to ti rodiče vyžádají, Takže třeba i v sedm ráno,“ šokovala diváky. Na otázku, jak k tomuto zaměstnání přišla, odpověděla: Je to úplně jednoduché, potřebovala jsem se nějak uživit.

Vydělávat si na chleba jako chůva však čtyřiatřicetileté rodačce z Nového Města na Moravě zjevně příliš nevadí. Jak ale na druhou stranu uznala, vůbec nejlepší by pro ni bylo pracovat čistě jako herečka. „Dělat to, co vás baví, je úžasná věc. Ale já jsem se neuživila, takže hlídám děti,“ řekla s humorem.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Mohlo by vás také zajímat