Lucie Vondráčková
12.11.2018
Kategorie: Hudba

Lucie Vondráčková vydala desku Růže. Je zpěvaččiným přerodem k dospělému popu

Lucie Vondráčková vydává po pěti letech nové album Růže, které je nabité dvaceti písněmi, včetně dvou bonusů. Deska se míchala v Los Angeles, New Yorku i Montrealu, díky čemuž má moderní zvuk a atmosféru. Zpěvačka na ní spolupracovala i se zahraničními autory a hudebníky.

Nová deska je propojením nového i osvědčeného. „Myslím, že je Růže nádherně celistvá a skvěle hraje. Velká většina věcí se míchala v Los Angeles a všechny texty i melodie jsem měla pod kůží a tepaly podle mého životního rytmu. Sešlo se vše skvěle lidsky i profesionálně. Myslím, že má šanci na hodně povedených singlů, které se lidem zaryjí do srdce. Stejně jako mně,“ prozradila Lucie Vondráčková.

Zahraniční hudebníci spolupracovali také na aranžích písní, zvuku a mixu. Právě na zvuku se nejvíc podílela americká hudební skladatelka Kari Kimmel, jež kromě své vlastní písně Dej si cíl pracovala v losangelském studiu i na dalších sedmi skladbách. Další dva songy složil mladý kanadský autor Paul Baraka, jeden z nich s názvem Nic víc pak otextovala sama zpěvačka. Ale i čeští autoři se podíleli na novinkovém CD, mezi nimi je i Jiří Vondráček a skupina Light and Love.

S nohama na zemi a bez iluzí

Růže je definitivním potvrzením přerodu a směřování Lucie Vondráčkové k „dospělému“ popu, je potvrzením dozrávání zpěvačky, kterou mají posluchači a diváci možnost vídat od jejího dětství až k současné nelehké výpovědi o skutečném životě s problémy, který přináší. „Kdo nemá trable s láskou, vztahy, kdo nezná reminiscence a vzpomínky, účtování, pochyby, i výčitky a pochybnosti, nejistoty i odmítání! Růže je jiná, je zralejší, samozřejmější, Lucie na ní zpívá už s nohama na zemi a bez iluzí,“ okomentoval producent desky Tomáš Ságl.

Lucie Vondráčková a její nové album Růže

Lucie Vondráčková a její nové album Růže

A proč se vlastně album jmenuje Růže? „Je to symbol. Nejen úvodní písnička desky, ale taky pocit, vůně, bolest, láska, dvojsečnost, ideál, krása, smutek i dokonalost, která je někdy nenaplnitelná,“ dodala blondýnka ke svému novému CD, na němž najdete i duety se zpěváky, jako je Milan Peroutka, Václav Noid Bárta a Radim Flender.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: S. J. Champagne (Facebook)

Mohlo by vás také zajímat