Jak se moří revizoři
30.10.2018
Kategorie: Film

Nový film Jak se moří revizoři nabízí falešného Chucka Norrise, pikantní scénky i humorné situace

Revizoři ovládli nejen prostředky městské hromadné dopravy, ale momentálně hlavně česká kina. Nevěříte? Tak to si zajděte na novou českou komedii Jak se moří revizoři. A nebojte, žádná pokuta vás čekat nebude, naopak se zasmějete díky salvě vtipných scének, kterými režisérka Eva Toulová diváky rozhodně nešetří.

Režisérce a zároveň autorce scénáře Evě Toulové se musí nechat, že si pro své filmy umí vybírat lákavá témata. Její první „celovečerák“, romantický film Šťastná, divákům ukázal zákulisní praktiky ze světa showbyznysu, aktuální filmová novinka Jak se moří revizoři se zase vtipným okem dívá na život klasické české rodinky.

Stěžejní postavou je revizor středního věku. Vypadá sice trochu dramaticky, neboť především v něm se zrcadlí klasický život dospělých, který je plný stereotypů, nicméně zažívá tolik vtipných a trapných situací, že se budete smát především při scénkách, jichž je součástí právě on. Jednou z nich pak je moment, kdy si hlavního hrdinu spletou japonští turisté s Chuckem Norrisem a on tak zažije svých pár vteřin slávy. Pozadu nezůstává ani jeho žena, jež se i přes svůj věk rozhodne navštívit klub pro mladé, syn, který se neúspěšně pokouší o dráhu kriminálníka, a také jeho dcera, která chodí se dvěma kluky najednou a dokonce s nimi vyrazí i na stejnou dovolenou.

Ve filmu si zahraje i jeho režisérka Eva Toulová

Ve filmu si zahraje i jeho režisérka Eva Toulová

Film nabízí lákavé obsazení, které je plné jmen známých především z populárních seriálů. Musíme uznat, že takový Petr Batěk jako by byl pro postavu revizora stvořený. Zaujme i naše přední herečka Dana Morávková coby jeho manželka a milovnice slevových akcí, a Ladislav Ondřej se zase skvěle vžil do své role teenagerského floutka. Naopak Michaela Tomešová, která doplňuje kvarteto hlavních postav, není v roli krásky zrovna moc přesvědčivá.

V rodinném snímku uvidíte i samotnou režisérku Evu Toulovou, která musela nečekaně zaskočit za jednu nespolehlivou herečku, vysmátou blondýnku Annu Kulovanou, v mini roličce zpěváka Jaro Smejkala a když budete hodně ostražití, všimnete si i známé modelky Andrey Kalousové.

Ústřední píseň těžko dostanete z hlavy

Kromě obsazení a humorných situací se můžete těšit i na pár peprnějších scének, které ve scénáři „schytala“ především Tomešová. Melodie ústřední písničky s názvem Zas bude líp, pod níž je podepsán Petr Batěk a Jiří Mucha, se line celým filmem. A povedla se natolik, že ji pak jen těžko dostanete z hlavy.

Ačkoli se při této komedii nasmějete, nějaké ty nešvary přeci jen má. Jsou jimi chvílemi špatný zvuk i kamera. Není to však úplná chyba revizořích tvůrců. Na tomto novinkovém filmu je totiž dobře vidět, jak těžké to začínající režiséři a filmaři vůbec mají. Pokud nejsou ozdobeni známým jménem, nejlépe z bulvárních plátků, je těžké na celovečerní film sehnat peníze.

Ladislav Ondřej

Ladislav Ondřej

I přes drobné zmíněné výtky stojí komediální film Jak se moří revizoři za návštěvu. Alespoň vám vykouzlí úsměvy v těchto pochmurných, podzimních dnech.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Jak se moří revizoři

Mohlo by vás také zajímat