Lakomec (Divadlo Radka Brzobohatého)
22.10.2018
Kategorie: Divadlo

U Brzobohatých se chystá premiéra Lakomce. V hlavní roli se představí Milan Enčev

Už jen pár dnů zbývá do premiéry skvělé Moliérovy komedie Lakomec. Divadlo Radka Brzobohatého ji po dvou měsících zkoušek připravilo na tento pátek. Hlavní roli Harpagona pod režijním vedením Lukáše Buriana ztvární Milan Enčev. 

V Divadle Radka Brzobohatého se klasice nevyhýbají, ba právě naopak. „Máme to už řadu let tak zavedeno, že jeden rok uvedeme v premiéře něco vážnějšího, další rok pak veselejšího a vzhledem k tomu, že loni to byl Petr a Lucie jako premiéra sezóny v rámci klasiky, tak letos je to komedie Lakomec. A přestože tahle hra vznikla plus minus před 350 lety, je strašně aktuální. Tehdy i teď je leckdo pro peníze schopen udělat takřka cokoli. A i proto má cenu hrát tohle představení i v dnešní době,“ říká ředitelka divadla Romana Goščíková.

Premiéra je skoro „za humny“, jak je s přípravami spokojen režisér představení Lukáš Burian? „Myslím si, že se nám podařilo vymyslet hezké věci, takže spokojený jsem. Každé pojetí textu je něčím nové, takže možná, že lidé, kteří Lakomce znají a viděli ho mnohokrát, určitě u nás najdou něco nového. Věci, které tahle inscenace řeší, jsou dost universální, takže chceme, aby divák pochopil, co ten příběh přináší, protože to je platné do dneška.“

Milan Enčev a Jan Rosák

Milan Enčev a Jan Rosák

V hlavní roli Harpagona se představí zatím nepříliš známý herec Milan Enčev, který si svou novou postavu nemůže vynachválit. „Je to parádní záležitost a hodně mě baví. Musím přiznat, že v Divadle Radka Brzobohatého je to pro mě ta role úplně TOP. Mám skvělý kostým, jak se na pořádného lakomce sluší, výborné kolegy kolem sebe, takže já jsem na výsost spokojen a těším se, že spokojeni budou i diváci,“ prozradil.

Harpagonovo sluhu si zahraje Jan Rosák, dceru Elišku Denisa Nesvačilová. „Líbí se mi na ní, že je to taková dračice, občas ale je i trochu ufňukaná, prostě není to žádná nevýrazná tuctová minda, a to je fajn,“ řekla se smíchem herečka.

Premiéra Lakomce je naplánovaná na pátek 26. října 2018, první repríza se bude konat 8. listopadu.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Herminapress

Mohlo by vás také zajímat