Řádí jako tajfun (Divadlo Radka Brzobohatého)
18.9.2018
Kategorie: Divadlo

Divadlo Radka Brzobohatého to rozjíždí. V nové sezóně představí rovnou pět premiér

Divadelní sezóna právě začala a Divadlo Radka Brzobohatého má pro své diváky připraveny během jednoho týdne hned dvě premiéry. Nově se tak na programu objeví situační komedie Řádí jako tajfun a Ženu, nebo život!, která je režijním debutem jedno z našich nejvýraznějších herců Ernesto Čekana. A to není zdaleka vše.

Premiérový týden startuje právě dnes 18. září, kdy program Divadla Radka Brzobohatého hlásí novinku britské situační komedie, uváděné v české premiéře. Inscenaci Řádí jako tajfun nastudoval zdejší umělecký šéf Lukáš Burian, který do představení obsadil herce, jako je Ernesto Čekan, Miroslav Hrabě, Charlotte Doubravová či Jindřich Žampa.

O dva dny později má pražská scéna na programu další premiéru, a sice francouzskou situační komedii s názvem Ženu, nebo život!, pro níž složil hudbu Ondřej Gregor Brzobohatý. V této novince hraje jak samotný režisér Ernesto Čekan, pro nějž je to režijní debut, tak jeho kolegové Miroslav Hrabě, Pavlína Mourková, Kateřina Peřinová, Charlotte Doubravová či Vladimíra Benoni.

Přijďte na klasiku

Na 26. října je naplánovaná premiéra inscenace Lakomec, jehož produkce zařazuje do svého cyklu Přijďte na klasiku!:). V hlavní roli Harpagona se představí Milan Enčev, jehož herecká hvězda stoupá měsíc od měsíce, je totiž obsazován v nejúspěšnějších televizních seriálech TV Prima nebo České televize. V ostatních rolích se představí například Denisa Nesvačilová, Jan Rosák nebo Dagmar Čárová.

Čtvrtá premiéra aktuální sezóny se na zdejším jevišti rozehrajte 21. listopadu. Bude jí autorská komedie z pera režiséra Karla Janáka Tři letušky v posteli. Zde se můžete těšit na Annu Kulovanou, Charlotte Doubravovou, Pavlínu Mourkovou, Petra Vágnera, či Milana Enčeva. Režii se ujme opět Lukáš Burian.

A aby těch novinkových představení nebylo málo, na jaro 2019 pak divadlo připravuje premiéru autorské hudební komedie Vinetůůů! Rodinnou komedii napsal Robert Bellan, který ji rovněž zrežíruje. Jedná se, jak jinak, o příběh statečného náčelníka Apačů Vinnetua a jeho bílého bratra Old Shatterhenda. Nadsázka a humor, při zachování odkazu Karla Maye, budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky, divokého západu a dobré zábavy.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Radka Brzobohatého

Mohlo by vás také zajímat