rozhovor-mejer-kali-hl
10.9.2018
Kategorie: Rozhovory

Promotér Rostislav Meier: Čeští fanoušci by se měli víc bavit

Před rokem se rozhodli vytvořit agenturu, která bude pořádat úspěšné koncerty po celé České republice. Nyní už mají za sebou desítky akcí a vyprodaných klubů. Jak spoluzakladatel PRSTG events Rostislav Meier vzpomíná na samotné začátky, co říká na české publikum a jaké má se svým parťákem plány do budoucna?

Jak se zrodil nápad vytvořit eventovou agenturu?
V roce 2017 jsem poznal kolegu Petra Bobka, který provozoval jeden klub v Třinci. Dělali jsme spolu nějaké diskotéky a on už v té době začal u sebe v podniku pořádat koncerty. Spojili jsme síly a zkusili udělat koncert ve Frýdku-Místku, který jsme vyprodali. Potom jsme se do toho opřeli naplno a nyní děláme velké eventy.

I přes velkou konkurenci jste se dokázali rychle prosadit. V čem jste výjimeční?
Myslím si, že je to především spojením nás dvou. Máme chuť vytvářet vydařené akce a chceme, aby z nich lidi odcházeli spokojení. Jsme tady, abychom vytvářeli ty největší párty.

Začátky ale určitě nebyly jednoduché. Jak na ně vzpomínáte?
Nebyly, ale byla to výborná zkušenost. Dlouho trvalo, než jsme získali důvěru některých interpretů. Když jste eventová agentura, držíte i jméno interpreta ve svých rukou, protože lidi dneska jdou za kvalitou. Dále samozřejmě jednání s prostory nebylo vůbec jednoduché, dnes se nám už jedná mnohem lépe.

Kdo byl vůbec prvním interpretem, kterého jste přinesli fanouškům? Musel to být zážitek.
Za mě to byl Yzomandias v jednom frýdeckém klubu. Zážitek to opravdu byl. Hodinu před akcí jsem začal shánět zvukaře, aby akce vůbec proběhla. Neměl jsem tehdy vůbec páru, že je potřeba přítomný zvukař, někdo mi to řekl asi hodinu před akcí. Ale takhle se podle mě právě získávají nejlepší zkušenosti (smích).

Nyní už pořádáte akce s velkými jmény české i slovenské scény.
Ano, máme za sebou řadu úspěšných koncertů s Kalim a jeho producentem Peterem Pannem. V říjnu nás čeká koncert Chinaski ve Frýdku-Místku. Těšíme se i na Simu a kapelu DESmod. Je pro nás obrovská čest spolupracovat s takovými jmény.

Právě Kaliho česká tour je nyní v plném proudu. Jak ji zatím hodnotíte?
Máme za sebou první zastávku v Humpolci, byla výborná. Nyní se chystáme 29. září do Kladna a doufáme, že to tam bude minimálně stejně super.

Plánujete do budoucna spolupracovat i se zahraničními umělci?
Samozřejmě, že plány jsou velké. Nyní se ale soustředíme na naplánované akce, aby bylo vše na sto procent. To ostatní je ještě v plenkách.

Máte nějaké negativní zážitky z koncertů?
Určitě nějaké jsou, to k tomu patří, ale myslím si, že není potřeba to zveřejňovat. Nikdy to nebylo nic extrémního.

Je něco, co naší hudební scéně a koncertům chybí?
Myslím si, že Česko i Slovensko je na tom, co se hudby týče, výborně. Máme řadu skvělých interpretů, kteří se aktivně věnují tvorbě a jsou úspěšní.

Kde dokázali fanoušci udělat nejlepší atmosféru? Jací vůbec jsou čeští hudební příznivci?
Jednoznačně na show Kaliho & Petera Panna ve Frýdku-Místku. Fanoušci jsou dobří, jen se snažíme dosáhnout toho, aby vždycky přišli už před koncertem a užívali si program, který pro ně chystáme. To samé platí i po koncertu. Chceme, aby hned neodešli domů, ale zůstali se bavit. Doufáme však, že je jen otázkou času, kdy bude od začátku do konce akce plno.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook PRSTG events

Mohlo by vás také zajímat