Britská kapela Rolling Stones se po patnácti letech vrátila do Prahy.
6.7.2018
Kategorie: Hudba

Rolling Stones zazářili v Praze. Předskokan Kocáb připomněl Havla

Legendární britská kapela The Rolling Stones se po patnácti letech vrátila do Prahy. Parádnímu koncertu na rozlehlém letišti v Letňanech přihlíželo kolem padesáti tisíc fanoušků. Ti si domů odnesli parádní hudební zážitek.

Jeden z nejočekávanějších koncertů tohoto roku proběhl ve středu 4. července v pražských Letňanech. Londýnská hudební formace Rolling Stones se v našem hlavním městě představila po dlouhých patnácti letech a popáté v historii. A byla to velká show.

Fantastický koncert odstartoval celkem logicky frontman skupiny Mick Jagger, jenž pozdravil publikum v českém jazyce. „Ahoj Praho, to je krásná letní noc,“ řekl a poprvé rozburácel téměř padesátitisícový dav. Hned poté následovala známá pecka Street Fighting Man.

Rockeři předvedli na 32 metrů vysokém a 79 metrů širokém vysokém jevišti, které bylo doplněno o čtyři projekční plochy, všechny nejznámější skladby. Fanoušci v tradičních tričkách s obrázky vyplazených jazyků se tak dočkali i populárních melodií Miss You či Jumpin‘ Jack Flash. Zajímavým zpestřením byl mimo jiné song You Got the Silver, který odzpíval kytarista Keith Richards.

Stejně tak jako na každém předešlém koncertu více než padesát let fungující skupiny se příznivci dočkali i jedné písničky na přání. Nejvíce bodů získala v internetovém hlasování skladba Under My Thumb.

„Stounům“, kteří měli v minulosti vřelé vztahy s exprezidentem Václavem Havlem, předskakovali švýcarští Gotthard a Pražský výběr. Zpěvák českého bandu Michael Kocáb dorazil na jeviště právě v tričku s příjmením první hlavy státu. Koncert označil za svůj hudební vrchol.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook kapely Rolling Stones

Mohlo by vás také zajímat