grevin_hl_nove
19.5.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Muzeum Grévin opět otevřeno! Kromě voskových celebrit nově slibuje i čokoládový ráj

Skvělá zpráva nám přišla z muzea voskových figurín Grévin, které letos v březnu ukončilo svoji činnost. Dnes už má nové majitele a znovu se otevřelo pro veřejnost. V původním stavu ho však můžete vidět pouze čtyři měsíce. Po chystané krátké rekonstrukci vznikne v Praze nová unikátní společenská atrakce, která nabídne čokoládový ráj i unikátní expozici “odlitků” známých osobností, které v muzeu nemají svou voskovou podobu.

Oblíbené Muzeum Grévin odkoupily od francouzské Compagnie des Alpes dvě společnosti, a sice Pekas handmade s.r.o., rodiny Mestdagh a belgická rodina Van Belle. Díky nim už muzeum nebude jen rájem voskových celebrit, ale také čokoládové pochoutky. „Konkrétní projekt se teprve tvoří, ale již nyní je jasné, že vedle muzea, které představí historii čokolády, zůstanou v muzeu i voskové celebrity a přidá se záhadný a pohádkový svět pražských legend. Všechny atrakce budou mít společného jmenovatele – čokoládu. Jakým způsobem se tato sladká komodita promítne do čtyř pater budovy, zůstává zatím tajemstvím. Návštěvníci se ale určitě mohou těšit na nezapomenutelný zážitek s vůní a chutí čokolády,” říká ředitelka marketingu a komunikace Daniela Pedret.

Noví majitelé rozhodli, že než se připraví nový projekt, otevřou muzeum voskových figurín znovu pro veřejnost a nabídnou tak jedinečnou šanci zhlédnout expozici ve stavu, v jaké byla před jeho uzavřením. Na konci léta se pak Grévin v podobě, jak ho známe už čtyři roky, uzavře definitivně, aby uvolnilo prostor novému čokoládovému světu.

Expozice odlitků v čokoládové podobě

Velkou zajímavostí rozhodně bude zcela unikátní expozice “odlitků” rukou či jiných částí těla desítek známých osobností českého i slovenského kulturního a společenského života. Nejspíše v ‘čokoládové’ podobě se tak představí “zlaté české ručičky” nebo i jiné části těla herců, zpěváků, moderátorů, sportovců.

Některé odlitky vznikly pro původní projekt Grévinu, ale k realizaci tehdy nenazrál správný čas. Nyní, až se prostory obléknou do nového hávu, zde budou otisky například Petry Černocké, Hanky Křížkové, Miro Žbirky, Heidi Janků, Saskie Burešové, Václava Hybše, Evy Hruškové a Jana Přeučila a dalších, které jsou už v základní podobě hotové. A přibudou k nim i kolegové, budete tak moct obdivovat i otisky Pavla Šporcla, Zdeňka TroškyJitky AsterovéHany Čížkové nebo nejobsazovanějšího herce malých rolí u nás i v zahraničí Jana Kuželky či muzikálových zpěváků Petera PechyLukáše RandákaMagdy Malé a Petry Slaninové.

Zpěvačka Petra Černocká ukazuje svůj otisk

Zpěvačka Petra Černocká ukazuje svůj otisk

Zatímco mnozí propůjčili svou pravou či levou ruku nebo obě, krasobruslař, trenér a dnes už i sportovní funkcionář Tomáš Verner svou nohu a herečka Jitka Čvančarová zase své sexy rty. Pro umístění otisků slavných se momentálně hledá také příhodné a důstojné místo tak, aby si jich všichni návštěvníci dobře všimli.

Tento čokoládový svět se představí pod značkou Chocotopia a bude zahrnovat nejen muzeum čokolády a muzeum voskových figurín Grévin, ale i tématickou kavárnu Choco Jungle Bar, prostory s čokoládovými workshopy a dokonce i továrnu na čokoládu. S tímto sladkým pokušením se tak návštěvník bude moct setkat v Celetné 10 a v Celetné 15 a od příštího roku také v Průhonicích u Prahy.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Grévin, Choco-story-Praha.cz

Mohlo by vás také zajímat