Oslava 20 let od Nagana: český Rocky Pecha zazpíval Dominiku Haškovi

Oslava 20 let od Nagana: český Rocky Pecha zazpíval Dominiku Haškovi

Letos v únoru uplyne neuvěřitelných 20 let od Nagana, fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na ZOH 1998. Takové jubileum je důvodem k oslavě! Proto se taky v muzeu voskových figurín Grévin Praha uskutečnila open párty k tomuto tématu a následuje výstava pro veřejnost, která bude pěkně hravá.

V rámci večera přítomnému Dominiku Haškovi, který má v muzeu svou sochu, zazpíval český Rocky Peter Pecha. „Bylo mi ctí na takové akci zazpívat, protože je to unikát a Dominik Hašek je fenomén. Stejně jako fenomenální bylo Nagano a úspěch českých hokejistů v něm,” prohlásil mladý zpěvák, jehož proslavilo ztvárnění outsidera Rockyho ve stejnojmenném muzikálovém představení.

Muzikálový zpěvák Peter Pecha

Muzikálový zpěvák Peter Pecha

Na jednom pódiu se Pecha za účasti slavného hokejového televizního komentátora Michala Dusíka sešel i s kolegyní Jitkou Asterovou, která sice obdivovala Haškaale v jiné části expozice se tulila k Jágrovi. Blonďatá herečka přiznala, že má k hokeji v podstatě blízko. „Já jsem se jako malá a mladá věnovala krasobruslení, no a to je přeci základ k hokeji,” usmívala se s tím, že tento druh sportu ji vždy bavil jak proto, že je tam řada hezkých chlapů, tak i proto, že jí bavilo fandit. „Já jsem nadšená jak z akce, z celého večera, kde byla řada milých lidí, tak samozřejmě z výstavy i českého hokeje. Máme prostě lidi, na které můžeme být hrdí jako právě na Dominika Haška a mnohé další,” dodala.

Interaktivní hry s voskovými hokejovými hvězdami

Na výstavě návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. „Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje, a to až do konce května,” podotkla marketingová ředitelka muzea Daniela Pedret.

Jitka Asterová se voskovou figurínou Jaromíra Jágra

Jitka Asterová se voskovou figurínou Jaromíra Jágra

 „Až bude někdo Haškovi tesat sochu, musí ho vyobrazit v rozkleku.“ Tak zní slavná hláška Roberta Záruby z Nagana. Hokejový komentátor měl o tom, jak by měla Haškova socha vypadat, naprosto jasno. A jak ho ztvárnili v pařížských ateliérech pro muzeum Grévin Praha? Přijďte se podívat. A hned vedle Dominika Haška uvidíte další legendu  – útočníka Jaromíra Jágra neboli posledního z naganských hrdinů, který se aktivně věnuje hokeji. Najdete jej v roztřelu s kanadským hráčem Waynem Gretzkym.

V Grévinu si připravili i interaktivní hry

V Grévinu si připravili i interaktivní hry

Výstava potrvá až do konce května, kdy už budou známé výsledky Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos bude konat v dánské Kodani.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jaroslav Hauer

Přečtěte si také