waffle_room_hlavni_2
29.11.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Ochutnali jsme: Bláznivé hongkongské vafle? Ty prostě chceš!

Jak si nejlépe zpříjemnit pracovní či školní den? No přeci skvělou pochoutkou. My pro vás máme super tip, kam vyrazit, pokud vás bude honit mlsná. Otestovali jsme totiž stále ještě novou provozovnu Waffle Room, kde dělají velmi lákavé vafle.

Hravé vafle z Waffle Room vás nalákají už na první pohled. Oblíbená sladká pochoutka není podávaná klasicky na talíři, ale celkem netradičně v kelímku. A pozor, není to pochoutka pro žádné ladné slečinky, jedná se totiž o pořádnou vafli, která vám klidně bude stačit i k obědu.

Vafle je ovšem lákavá nejen na pohled. Když se totiž do ní zakousnete, budete v takzvaném sladkém sedmém nebi. Na výběr máte rovnou ze tří druhů Love, Joy a Happiness. A pokud jste jako my, asi nebudete hned vědět, jakou si vybrat. Všechny tři mají něco do sebe a jsou naplněny těmi nejlepšími surovinami.

Joy

Joy

Nutellu a tyčinku Kinder čokolády pak najdete ve všech variantách. Love a Joy si jistě vyberou milovníci ovoce. Ve variantě Love najdete jahody a rybíz, v Joy zase kiwi a banán. V Happiness se zase nešetří cukrovinkami M&M’s bonbony, Oreo a Snickers. Ve všech třech máte na výběr buď šlehačky nebo zmrzliny. Vzhledem k tomu, že už je venku pěkná zima, my jsme si zvolili šlehačku. Tu jsme si vybrali pro všechny tři druhy vaflí a všichni jsme byli spokojeni.

Love

Love

Pokud byste ale chtěli jinou kombinaci, není problém. V této „vaflárně“ vám klidně nakombinují za drobný peníz navíc ty suroviny, které máte nejraději. A pokud nejste zrovna z těch, kteří se rádi od rána do večera cpou sladkým, nevadí. Nabízejí zde totiž i slanou variantu vaflí, a i tady máte na výběr ze tří druhů. Je libo kuřecí, šunkovou nebo třeba lososovou? My jsme sice slanou variantu neochutnali, ale pokud je tak poctivá jako ta sladká, určitě si pošmáknete.

Joy (vlevo) a Happiness (vpravo)

Joy (vlevo) a Happiness (vpravo)

Waffle Room není klasická restaurační provozovna, ale stánek u zadního vchodu obchodního domu Kotva na pražském Náměstí Republiky. Vzhledem k tomu, že je o zdejší vafle velký zájem, se může stát, že si občas na svou vafličku počkáte. A i přesto, že je zima, vyplatí se na ni zajít. My jsme si tu půlhodinku zpříjemnili dobrým svařáčkem a sledováním přímého přenosu, jak se taková vafle dělá.

Můžete i pozorovat, jak se takové vafle dělají

Můžete i pozorovat, jak se takové vafle dělají

Stánek Waffle Room najdete na Náměstí Republiky v Praze

Stánek Waffle Room najdete na Náměstí Republiky v Praze

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat