Chcete nahlédnout do soukromí herců? Marie Doležalová dává příležitost
14.9.2017
Kategorie: Film

Chcete nahlédnout do soukromí herců? Díky Marii Doležalové teď máte příležitost

Chcete znát nepsaná pravidla hereckého podsvětí a nahlédnout do soukromí herců? Pak si nenechte ujít šestidílný seriál Kafe a cigárko, který v září uvede internetová televize Stream.cz. Vznikl na základě scénáře Petry Soukupové a vychází jak jinak než z eponymního blogu známé mladé herečky, jíž je Marie Doležalová. 

Díky novému seriálu, který musel být natočený do čtrnácti dnů, si vytvoříte obraz o všem možném, co byste chtěli o svých oblíbených hereckých celebritách vědět. Proč se živí rolemi v nekonečných seriálech, přebíhají z kšeftu do kšeftu, točí tolik nenáviděné milostné scény, hubnou a zase přibírají kvůli rolím nebo se každý den vypořádávají s tím, že jsou neustále v hledáčku médií? Na vše vám odpoví právě novinka Marie Doležalové.

Cina si zahraje sám sebe

Doležalová v něm očima elévky popisuje zákony hereckého podsvětí, typologii lidí, kteří se v něm pohybují a nepsaná pravidla, kterými se musí řídit. V hlavních rolích se kromě Marie objeví cíleně komediální herci a zároveň populární tváře, jako je Hana Vágnerová, Milan Šteindler, Petr Vančura, Iva Pazderková a v neposlední řadě čím dál tím víc oblíbený Jan Cina. „Na tuhle roli jsem se záměrně nepřipravoval, i když většinou to u mě nebývá zvykem. Je to poprvé, co hraji sám sebe. Je to divné a vlastně vůbec nevím, jak se to dělá. Chci být autentický a sám jsem zvědav, jak to bude vypadat. Maruška do scénáře, i když by na to měla plné právo, moc nezasahuje, ale třeba mi řekne, jak mám být správný Honza Cina. Samozřejmě jí poslechnu,“ vypráví s úsměvem Cina těsně před natáčením milostné scény s kolegyní Maruškou, se kterou se znají už od střední.

Módní redaktorka Pazderková

Doležalová si pak nejvíc chválí scénu s hereckými kolegyněmi Hankou Vágnerovou a Ivou Pazderkovou. „Iva hraje módní redaktorku, pak tam přijde Hanka a je neuvěřitelně suverénní a já ze sebe nemůžu nic vymáčknout. Během natáčení této scény jsme se tak smály, že nás musel štáb uklidňovat. Tohle mě opravdu baví. Méně už si užívám milostné scény, ale i ty k naší profesi patří, tak jsme je nemohli nevynechat ani v seriálu, ale děláme si z nich spíše legraci,“ dodává rusovlasá herečka a blogerka.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv

Přečtěte si také