Tour de Švanda: Klára Cibulková provede zákulisím oblíbeného divadla
6.9.2017
Kategorie: Divadlo

Tour de Švanda: Klára Cibulková provede zákulisím oblíbeného divadla

Nejen Klára Cibulková ale i další známí herci se zhostí role průvodců po „Švanďáku“. Vyhledávaná pražská scéna si pro své diváky v rámci Tour de Švanda připravila prohlídku zákulisí, výhodný nákup vstupenek a také bohatý doprovodný program.

Nahlédněte za divadelní kulisy díky Dnu otevřených dveří u Švandů. Prohlídky určené pro veřejnost začínají v 15 hodin. Jako každý rok se výkladu ujmou samotní členové hereckého souboru. Pro zajímavosti z historie smíchovské scény i pro historky z herecké kuchyně si můžete přijít až do 18 hodiny. Okruh startuje vždy v celou hodinu. Připravena je i prohlídka pro neslyšící. Den zakončí slavnostní vernisáž Výtvarné zdi Michala Ožibka.

Využijte akce a zapište se na workshop

Všichni diváci budou mít také možnost po celý den využít slevové akce a zakoupit na pokladně vstupenky na vybraná představení se slevou 1+1 zdarma. A zapsat se bude možné i na workshopy, s nimiž u Švandů začali v pražských divadlech vůbec jako první: prakticky vedené kurzy zaměřené na výuku herectví, pohybu, rétoriky, fotografie, scénografie a dalších disciplín souvisejících s divadelním uměním nabízejí poslední volná místa.

Vyplatí se Krysaři vstoupit do cesty?

Den otevřených dveří ve Švandově divadle je nejspíš jediným dnem v roce, kdy se zkřížit cestu Krysaři, bytostí obdařené zvláštní silou, opravdu vyplatí. A přijdou i další postavy z této známé evropské legendy, kterou podle Dykovy novely zinscenoval režisér Dodo Dombár. Vedle Kláry Cibulkové, obsazené netradičně do role Krysaře, se objeví i křehká Agnes neboli herečka Réka Derzsi. Těšit se můžete i na věčně čekajícího Kristiána v podání Marka Pospíchala, i na vypočítavé duo radních Strum a Frosch, která ztvárňují herci David Punčochář a Petr Buchta. Ti všichni a mnoho dalších zvou zájemce na dostaveníčko už ve středu 13. září.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jiří Vaněk

Přečtěte si také