Britský autor Roger Mortimer je v Praze. Již dnes podpoří první české uvedení své hry Něco zatajit
30.4.2016
Kategorie: Divadlo

Britský autor Roger Mortimer je v Praze. Již dnes podpoří první české uvedení své hry Něco zatajit

Divadelní představení s názvem Něco zatajit uvádí jako první profesionální uvedení v Česku pražské činoherní studio Antré. Tato anglická komorní detektivka má premiéru právě dnes v Divadle U Hasičů a její návštěvníci se kromě samotného představení můžou těšit i na setkání se samotným autorem. Přijde Roger Mortimer!

Britský autor netradičních oper a režisér divadelních her Roger Mortimer napsal hru Něco zatajit v roce 2011. Tento detektivní thriller poprvé uvedlo The Millat Sonning Theatre v červnu téhož roku. Hra byla přeložena do několika jazyků a krom Velké Británie se hrála úspěšně také v Buenos Aires nebo ve Varšavě. Záznam varšavské inscenace později odvysílala i polská státní televize.

Roger Mortimer

Roger Mortimer

Nyní se divadelního nastudování dočká i české publikum. Režie gangsterky se chopil Adam Skala, který do představení obsadil kvartet známých hereckých jmen jako Daniel RousMartin KrausZuzana Maxa a Alexandr Minajev

Něco zatajit je prvním divadelním „kouskem“ činoherního studia Antré. To bude svá představení uvádět v Divadle U Hasičů, které sídlí na pražských Vinohradech.
Nejbližší reprízy novinky Něco zatajit jsou naplánovány na 9. a 30. května.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také