Zejtra napořád s Pavlem Baťkem a Vicou Kerekes již brzy v našich kinech
9.7.2014
Kategorie: Film

Zejtra napořád s Pavlem Baťkem a Vicou Kerekes již brzy v našich kinech

Zanedlouho přijde do kin snímek Zejtra napořád. Novinka scenáristy a debutujícího režiséra Rudolfa Havlíka je o našich snech, změnách v životě, které chceme udělat, ale často se v novém filmu se představí známé tváře, jako je Pavel Batěk, Vica Kerekes a Filip Blažek.

Novinka Zejtra napořád je prvním hraným filmovým počinem Rudolfa Havlíka. Jako scenárista mohl vycházet ze spisovatelské zkušenosti, je totiž velmi úspěšným bloggerem a autorem čtyř knih. A přestože příběh hlavního hrdiny je fabulace a fikce, inspirací pro výchozí situaci byla Havlíkovi práce v Asii a zkušenosti s čínskou mentalitou. Část příběhu a také část natáčení se odehrála v Hongkongu, který dává filmu neopakovatelnou atmosféru.

Petr Kraus (Pavel Batěk) se vrátil z Číny, kde udělal superkšeft. Má pár dní volna – na pokec s nejlepší kámoškou Terezou (Vica Kerekes), na pařbu s nejlepším kamarádem Pavlem (Filip Blažek). Má pár adres holek z internetových seznamek. Jenže…Věci se vždycky nevyvinou tak, jak člověk čeká. Prožijeme s Petrem pár dní života. Možná v nich objeví, co chce vlastně změnit. Zejtra. Napořád.

Snímek pojednává o našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. O rozhodnutích, která začneme realizovat, ale až zejtra! O naději, že příští ráno se vše změní. Je též o přátelství a setkáních, která nelze čekat, o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam a ke komu vrátit. Film o klukovi, jenž chce žít tak, jako by všechno v jeho životě mělo začít zejtra. A napořád! „Snažili jsme se udělat především zábavný film, který se nebere zas tak moc vážně. Aby se bylo na co koukat,“ říká Havlík.

 

Pavel Batěk a Vica Kerekes

Pavel Batěk a Vica Kerekes

Do hlavní role Petra Krause byl vybrán herec Pavel Batěk. „Petr se snaží změnit svůj život, ale úplně se mu to nedaří, protože na to jde špatně,“ říká o své postavě oblíbený herec. „I když jemu všechny cesty dávají smysl, protože doufá, že na nich najde to, co mu chybí, dodává.“

V hlavní roli charismatický Pavel Batěk

A proč si režisér vybral právě Pavla Baťka? „Protože se mi líbil. Připadá mi jako chlap. Ne karikatura. Když chodím do kina na romantické filmy z USA, jsem rád, když se tam objeví někdo, s kým mohu ty dvě hodiny strávit i já, jako chlap a nemusím se dívat na nezajímavé charaktery. Batěk je pro mě zajímavý, má sex appeal, dokáže si sám ze sebe udělat legraci a myslím si, že má charisma, které je tady u nás výsadou několika málo herců. A je s ním sranda,“  prozrazuje Havlík.

Pavel Batěk a Filip Blažek

Pavel Batěk a Filip Blažek

Hlavní ženskou roli vytvořila Vica Kerekes, jako Petrova nejlepšího kamaráda uvidíme Filipa Blažka. Těšit se můžete i na Jiřího Lábuse v roli mafiánského bosse, Michala Kavalčíka alias Rudu z Ostravy, Kláru Issovou, Ladislava Županiče, Petra Baťka a další.

Zejtra napořád sází na přirozenost s nadhledem a probouzí cestovatelské touhy. Natáčel se v Plzni, Brně, Praze, Ostravě a zamířil i do dalekého Hong Kongu, který poskytl filmu neopakovatelnou atmosféru daleké Asie.

Zejtra napořád s Pavlem Baťkem a Vicou Kerekes již brzy v našich kinech

 

Do kin Zejtra napořád vstoupí 17. července 2014.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Falcon

Přečtěte si také