Eva bude tropit hlouposti v Divadle Na Fidlovačce. Lucerna se ale rozloučí
6.1.2014
Kategorie: Divadlo

Eva bude tropit hlouposti v Divadle Na Fidlovačce. Lucerna se ale s diváky rozloučí

V těchto dnech začíná režisér Pavel Šimák zkoušet crazy komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti. Její premiéra se uskuteční koncem února na nuselské scéně Divadla Na Fidlovačce.

V titulních rolích se představí Marie Doležalová a Denny Ratajský. Prostřednictvím této inscenace se pomyslně na jeviště Fidlovačky vrátí její dlouholetý ředitel Oldřich Nový. Pro velký zájem připravované komedie jsou již nyní v prodeji vstupenky na první dvě reprízy, které budou uvedeny 1. března 2014 od 15.00 a 19.30hod.

Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje, je velmi oblíbeným. Slavil úspěch už v časopisecké podobě, také jako nezapomenutelný film Martina Friče s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou či Zdeňkou Baldovou a rovněž v knižním vydání. Uvidíme, jak si diváci oblíbí nastudování Fidlovačky, které se premiérově představí 26. února.

Třebaže Eva tropí hlouposti sice na jeviště Fidlovačky přichází, s jinou inscenací se produkce loučí. A to s pohádkovou Lucernou, pod níž se režijně podepsal Tomáš Töpfer. Inscenace měla premiéru u příležitosti 10. výročí znovuotevření divadla dne 28. října 2008, a za dobu pěti let se dočkala více než 80 repríz. Naposledy se na ni můžete přijít podívat 2. února 2014 v 15hod.

Proutník oslaví 70

A o tři dny později, tedy 5. února se mohou diváci těšit na již 70. reprízu titulu mistra francouzské komedie Georgese Feydeaua s názvem Proutník pod pantoflem.

Sandra Pogodová a Marek Holý v inscenaci Proutník pod pantoflem

Sandra Pogodová a Marek Holý v inscenaci Proutník pod pantoflem

Režisér Tomáš Töpfer obsadil do hlavních rolí Sandru Pogodovou, Petra Rychlého, Vandu Chaloupkovou, Marka Holého a Václava Svobodu.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlo Na Fidlovačce

Přečtěte si také