Kapela Mandrage přichází se snovou deskou Siluety
19.11.2013
Kategorie: Hudba

Kapela Mandrage přichází se snovou deskou Siluety

Plzeňská hudební kapela Mandrage vydává v pořadí již čtvrtou desku. Pop-punk má skupina za sebou, a tak se příznivci mohou těšit na nový, dospělejší styl. Snovou atmosféru, kterou album Siluety slibuje, navíc může potvrdit jejich nový stejnojmenný singl.

Nová deska s názvem Siluety fanouškům přináší deset zbrusu nových skladeb, z nichž valnou většinu otextoval kytarista Pepa Bolan. Jeden text napsal Tomáš Belko, známý svou spoluprací se skupinami Sto zvířat či Lucie a pod jedním je podepsaný Míra Starý, otec zpěváka Víti Starého.

Nejvíc překvapí právě Bolanovy texty. Věnují se většinou vážnějším tématům, než jsme byli u kapely dosud zvyklí. Slova navíc vhodně podtrhují i dospělá hudební aranžmá. „Koncept alba je z valné části postaven na snové noční atmosféře s určitou dávkou melancholie a textech psaných převážně v obrazech a jinotajích,” okomentoval novinkové CD Pepa Bolan.

Kapela již předem slibovala zvuk naprosto odlišný od jejich předešlých hudebních počinů, což se do jisté míry podařilo splnit, jak ostatně napověděly singly Na Dlani a teď nejnovější Siluety, které už se stačily umístit na předních příčkách našich hitparád.

Album jako zkouška z dospělosti

Kapela Mandrage se nicméně předešlého stylu ještě úplně nevzdala. „Album samozřejmě nese i písně, které odkazují na dřívější tvorbu Mandrage, ale z valné části jsme se snažili skládat takové písně, které v sobě mají určitý punc ponoření se sama do sebe a odstartování tak trochu jiné etapy, která by měla být pro naši kapelu jakousi zkouškou z dospělosti,” říká Bolan. Aranže písní jsou komplexnější a byť možná někoho nezaujmou hned na první poslech, zůstanou v hlavě o to déle.

Album Siluety je v pořadí již čtvrtým výsledkem sedmileté spolupráce kapely s bydavatelstvím Universal Music. Předchozí alba proslavila kapelu takovými hity jako Hledá se žena, Františkovy Lázně nebo Šrouby a matice. Zda se desce Siluety podaří obstát vedle svých sourozenců, ukáže blízká budoucnost. Dle oblíbenosti vydaných dvou singlů k tomu má ale slibně nakročeno.

Album Siluety je v pořadí již čtvrtým výsledkem sedmileté spolupráce kapely s bydavatelstvím Universal Music. Předchozí alba proslavila kapelu takovými hity jako Hledá se žena, Františkovy Lázně nebo Šrouby a matice. Zda se desce Siluety podaří obstát vedle svých sourozenců, ukáže blízká budoucnost. Dle oblíbenosti vydaných dvou singlů k tomu má ale slibně nakročeno.

Kapela Mandrage vydávají Siluety

Track list alba SILUETY:

1.Černobílá

2.Úhel pohledu

3.Celý svět

4.Na dlani

5.Siluety

6.Bezbarvej oheň

7.Ach ty rozchody

8.Tanči dokud můžeš

9.Velký boty

10.Porcelán

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Mandrage

Přečtěte si také