Xindl X se nechá naklonovat
29.8.2012
Kategorie: Hudba

Xindl X se nechá naklonovat

Zpěváka a písničkáře Xindla X čeká opravdu perný podzim. Koncem září mu vyjde nové CD s názvem LÁ$KA, vzápětí Ondřejův první Xpěvník obsahující všechny jeho písně, včetně těch z nejnovější desky.

Jak ke zpěvníku, tak i k desce se Xindl X chystá vyrazit na turné. „Nevím, jak to stihnu. Asi se budu muset nechat naklonovat,“ říká populární písničkář.

Křest zpěvníku bude pojat velmi netradičně a fanoušci se mají na co těšit.  Xindl X nepokřtí Xpěvník jednou, ale hned čtyřikrát v jednom dni, a to 27. září. Ke každému křtu připojí i autogramiádu a malý akustický koncert.

Zahrajte si s Xindlem

Fanoušci si na tomto koncertě dokonce mohou zahrát s ním. Každý, kdo si přinese kytaru, se může ke Xindlovi X připojit a zahrát si s ním podle zpěvníku. A kdo kytaru nemá, nemusí zoufat, neboť na každé akci bude mít zpěvák několik kytar k zapůjčení.

Jednodenní Xpěvníkové turné se uskuteční pod záštitou pražského knihkupectví  Neoluxor a vyvrcholí v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí, který si koncert nadělí k letošním desátým narozeninám. Dalšími zastávkami budou „Neoluxory“ v obchodních centrech Chodov a Flora a jejich pobočka na Hlavním nádraží. Ve všech knihkupectvích sítě Neoluxor si bude možné s předstihem koupit novinkový Xpěvník, ale i nové CD LÁ$KA.

Samotné TURNÉ S LÁ$KOU doprovázející Xindlovo třetí studiové  album odstartuje koncertem v jihlavském Divadle Na kopečku a skončí prosincovým koncertem v pražském Divadle Gong. „I když se deska jmenuje Láska, milostné balady nečekejte. Těch dvanáct písní je dvanáct portrétů lidí, co chtějí být milováni a myslí si, že aby je někdo miloval, musí být slavní a bohatí. Tak se ženou za slávou a bohatstvím, a aby to získali, jsou ochotni obětovat všechno. Včetně té lásky, kvůli níž to původně dělali,“ přibližuje Xindl X své CD, které vyjde 24. září.

Jednodenní Xpěvníkové turné (Pidikoncert+Maxikřest+Megaautogramiáda)

– ve čtvrtek 27. září:
10:00 Neoluxor OC Chodov
13:00 Neoluxor OC Flora
15:30 Neoluxor Hlavní nádraží
18:00 Palác knih Luxor na Václavském náměstí

TURNÉ S LÁ$KOU:

18.10.    Divadlo na kopečku – Jihlava
5.11.      Divadlo Alfa – Plzeň
11.11.    Tylovo divadlo – Kutná Hora
13.11.    Spol. centrum Uffo – divadelní sál – Trutnov
15.11.    Divadlo Fr. Šrámka – Písek
16.11.    Městské divadlo – Prachatice
17.11.    Divadlo J.K. Tyla – Třeboň
19.11.    Divadlo Oskara Nedbala – Tábor
23.11.    Městské divadlo – Slaný
5.12.      Divadlo Gong – Praha

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Turner, Mezi námi.cz

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: