Janek Ledecký naděluje Vánoční zázrak
29.11.2011
Kategorie: Divadlo

Janek Ledecký naděluje Vánoční zázrak

Speciální vánoční muzikál přichází na prkna Divadla Broadway. Nová hudební inscenace s podtitulem Sliby se maj plnit o Vánocích nabízí emotivní příběh s populárními písněmi Ledeckého a také zajímavé herecké obsazení.

Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Tentokrát sází na téma Vánoc. Po úspěšném Hamletovi a Galileovi autor a zpěvák přichází s dalším romantickým příběhem, který navíc doplňuje příjemná atmosféra nejhezčích svátků v roce.

Janek Ledecký naděluje Vánoční zázrak

Vánoční zázrak je příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Jankovy vánoční písničky, které se během posledních patnácti let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry. „Když jsme se s Honzou Potměšilem pustili do psaní Zázraku, věděli jsme hned od začátku, o čem to bude. O tom, že věřit je někdy daleko důležitější než znát. A že je to právě fantazie, co nám dává křídla. A tak už od konce září přicházím na zkoušky do divadla Broadway a žasnu, jak se s tím nápadem všichni ztotožnili. A jak ho báječně rozvíjejí,“ prozrazuje Ledecký.

Janek Ledecký naděluje Vánoční zázrak

První ochutnávka z romantického muzikálu proběhla na tiskové konferenci. Navodila atmosféru blížících se svátků, které jsou pro mnohé také zázrakem. Novináře okouzlila ukázka první písně A od těch časů, kterou si připravila Elin ŠpidlováPetrem Kostkou. Přítomné potom dostala do energické nálady písnička Santa Superstar, kterou zpívá hned několik účinkujících najednou.

Děda Mráz, Ježíšek, nebo Santa Klaus?

Ani za čtyřicet let totalitního režimu se nepodařilo zlikvidovat tradiční typicky české pojetí Vánoc, založené na křesťanských tradicích a specifice lokality malé země ve středu Evropy. A že se soudruzi s dědou Mrázem snažili, seč to šlo.

Přichází druhá porevoluční generace a sociologové s překvapením konstatují, že to, co se nepovedlo komunistické propagandě ve druhé polovině minulého století, se efektivně daří globálnímu tržnímu mechanismu. A dětí, pro které se stává symbolem Vánoc Santa Klaus, přibývá každým rokem. Ať už je to touhou po „importovaném“ zboží, nebo prostě proto, že Santa má mimořádně promyšlenou a atraktivní marketingovou strategii.

V režii Radka Balaše se v novém muzikálu objeví Linda Rybová, Elin Špidlová, Petr Kostka, Petr Štěpánek, Filip Blažek, Juraj Bernáth, Martin Trnavský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Naďa Konvalinková, Luba Skořepová, Jana Švandová, Martin Dejdar, Aleš Háma a spoustu dalších známých jmen.

Premiéra se uskuteční 30. 11. 2011 v 19 hodin v Divadle Broadway

Text, foto, video: Michaela Wenigerová

Mohlo by vás také zajímat