Kuba Ryba přiznal deprese
8.3.2023
Kategorie: Celebrity

Kuba Ryba otevřeně o depresích: Byl jsem úplně na dně

Osmatřicetiletý Kuba Ryba neboli frontman kapely Rybičky 48 se veřejně přiznal, že si před časem prošel hodně zlým obdobím, kdy trpěl velkými depresemi. Stalo se tak paradoxně v době, kdy se svou formací zažíval největší slávu. 

Spousta zpěváků a dalších umělců propadne depresi většinou v době své největší slávy, což je paradox. Stalo se to i nedávno Kubovi Rybovi, kterého si každý spojí coby frontmana pop punkové skupiny Rybičky 48. Interpret se o tom rozhodně nebojí mluvit, ba právě naopak.

Jak přiznal na Instagramu, vše odstartoval reflux, kvůli němuž měl celé léto špatné hlasivky. Právě zrovna v to léto, kdy měl s kapelou nejvíc kšeftů, největší úspěch. „Kvůli tomu jsem měl z koncertů spíš než radost strach. Jestli to dám, uzpívám celej koncert a jestli si ty hlasivky úplně neodrovnám. I přes bolesti jsem léto dal. Ale jak jsem se toho spíš bál, tak jsem si od fanoušků během koncertu nedokázal nasávat energii, což normálně dělám a je to vlastně můj největší hnací motor do živejch koncertů,“ nechal se slyšet s tím, že tato situace odstartovala psychické problémy.

Přestože měl při sobě podporující ženu, zdravého synka a kapelu, která loni odehrála oblíbené festivaly v pozici headlinerů, vydala desku, vyprodala O2 arenu a oslavila 20 let, dostal se v listopadu na dno. „Panický ataky jsem v minulosti zažil. Pět let jsem se s tím léčil a nebyla to moc p*del. Ale deprese jsem měl poprvé. U mě to mělo takovej pomalej nenápadnej půlroční nájezd… Až bylo najdenou všechno v hajzlu,“ otevřel se.

„Jestli by všem nebylo líp, kdybych nebyl“

Zatímco mnozí v takové situaci přemýšlí nad tím nejhorším, tedy nad sebevraždou, jeho to naštěstí nenapadlo. Ale začaly se u něj objevovat myšlenky typu jestli by všem nebylo líp, kdyby nebyl. Zpěvák se obrátil na svou psycholožku, ale prášky odmítal, příčinu totiž nevyřeší. „Nakonec jsem usoudil, že pro to z posledních sil zkusím něco udělat. Odmakat si to. V depresích hodně čelíte strachům. Tak jsem se rozhodl čelit těm mým největším s tím, že když je porazím, tak porazím i depresi. Měl jsem největší strach se vzdálit od syna, protože od jeho narozeni jsem bez něj byl maximálně dva dny. Druhej největší strach byl jít dál ve svém vnímání světa a ten třetí byl strach z toho, že nad sebou nebudu mít stoprocentní kontrolu. Všechny atributy měl můj nápad jet do Peru a projít v džungli očistou a ceremonií Ayahuasky a žáby Cambo,“ prozradil.

Kuba Ryba léčil bolavou duši v peru

Kuba Ryba léčil bolavou duši v peru

Následující dva měsíce se věnoval přípravě na ceremonii přípravu těla a duše, tedy sezení s psycholožkou, regrese, meditace, dýchání. Do Peru Kuba přijel ještě s velkými strachy, ale téměř všechny se prý rozplynuly během první ceremonie s Ayahuaskou. „Během toho jsem se zbavil téměř všech zbytečných strachů, odboural jsem si alergii na laktózu, kterou mám od dětství, odpustil jsem tátovi, viděl vize do budoucna a pochopil, jak funguje ego. Každýmu to doporučuju, ale nejlépe tam, kde ayahuaska přirozeně roste a taky dobrý výběr šamana,“ dodal s tím, že se vrátil s elánem a bez depresí. Dle jeho psycholožky tam za pár týdnů odpracoval tak dva roky sezení na terapiích.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Přečtěte si také