Krejčíková se Siniakovou vyhrály na Australian Open a mají čtvrtý grandslamu v řadě
29.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Čtvrtý grandslam v řadě! Krejčíková se Siniakovou obhájily titul v Austrálii

Tohle v tenisové historii dosud dokázaly jen tři páry v čele se sestrami Williamsovými. České duo Krejčíková se Siniakovou vyhrálo čtvrtý grandslam za sebou, když opanovaly Australian Open. Zařadily se tak definitivně mezi legendy. Finále mužského singlu ovládl Novak Djokovič, jenž porazil Řeka Tsitsipase.

Barbora s Kateřinou loni triumfovaly na třech turnajích velké čtyřky, na French Open chyběly kvůli pozitivnímu testu na čínský covid. Další gradslam, kde nastoupily, byl právě ten v Melbourne. Ztratily na něm jediný set, a to v prvním zápase!

Ve finále vyprovodily Češky z kurtu Aojamaovou a Šibaharovou z Japonska za hodinu a půl (6:4, 6:3). Celkově už hvězdný pár získal sedm grandslamů, jednou skončil druhý. Je to naprosto fenomenální výkon.

Krejčíková se Siniakovou mají dohromady ve sbírce už 14 titulů, získaly zlato na olympiádě v Tokiu i Turnaji mistryň. „Chci poděkovat Báře, byla to úžasná cesta a moc se těším na další turnaje. Je skvělé, že stále držíme spolu,“ zářila Siniaková.

„Katko, jsem ráda, že spolu hrajeme. Je to naše dlouhá společná cesta. Stále přicházíme na to, jak se zlepšovat. Těším se na další společné zážitky,“ culila se Bára Krejčíková.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Twitter

Přečtěte si také