FIlmy v kině pro první půlku roku 2023. Cinema City přináší samý trhák
29.1.2023
Kategorie: Film

Filmy v kině pro první půlku roku: Titanic, Rychle a zběsile i další trháky

Návštěvnost českých sálů stále více roste. Zásluhu na tom mají nejen lákavé filmové tituly, ale také diváci, kteří stále nedají dopustit na nefalšovaný kino zážitek. Na jaké filmy v kině se diváci mohou těšit v nejbližší době?

V loňském roce nejvíce ovládl kina komiksový snímek Thor: Láska jako hrom, ale také zástupci hororů Černý telefon a Úsměv. U nejmladšího publika sklízel úspěch Ježek Sonic 2 a Mimoni 2: Padouch přichází. Nechyběl ani velkofilm Petra Jákla Jan Žižka. Mezi top tři filmy se umístil český snímek Vyšehrad: Fylm, nejočekávanější pokračovaní Avatar: The Way of Water a úplnou jedničkou se stal v českých kinech Top Gun: Maverick.

První polovina roku 2023 bude nabitá filmovými novinkami. Začátkem února dorazí do kin česká komedie Ostrov s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou v hlavní roli a spolu s ním nové dobrodružství známých galských hrdinů Asterix a Obelix: Říše středu, kde se objeví i Zlatan Ibrahimovic. Do 50. let 20. století nechá diváky nahlédnout drama Spravedlnost pro Emmeta Tilla, založené na skutečných událostech.

Zhruba v polovině února se ke příležitosti 25. výročí vrátí do kin kultovní velkofilm Titanic a ve stejné době se na programu objeví marvelovka Ant-Man a Wasp: Quantumania. Březen bude patřit animáku Super Mario Bros. ve filmu, který ocení jak mladší, ale tak i starší publikum. A to především protože se jedná o filmovou adaptaci stejnojmenné, kultovní a dodnes milované videohry studia Nintendo. Zaradují se ale i milovníci hororu, a to díky Vřískotu 6.

Následně se diváci dočkají pokračování nelítostného zabijáka ve filmu John Wick: Kapitola 4 a ani v tomto měsíci nebude chybět komiksový snímek, kterým je Shazam! Hněv bohů. V dubnu se dalšího filmového zpracovaní se dočkala známá fantasy hra ve snímku Dungeons & Dragons: Čest zlodějů. Na dvě pokračování známých sérii se návštěvníci kin mohou těšit v květnu. O záchranu vesmíru se postarají Strážci Galaxie: Volume 3 a silnice ovládne Rychle a zběsile 10.

Mimo to by si diváci také neměli nechat ujít další remake Disney klasiky Malá mořská víla. Červen započne Spider-Man: Napříč paralelními světy, jehož první díl získal v roce 2018 Cenu Akademie, neboli Oskara, za nejlepší animovaný film. Dalším animákem, který do kin vtrhne v červnu bude z dílny Pixar s názvem Mezi živly.  A třešničkou na dortu prvního půl roku 2023 bude bezpochyby pokračování nejznámějšího profesora archeologie všech dob Indiana Jones a disk osudu.

Cinema City promítá filmy v kině v klasických formátech 2D, 3D, ale i ve svých speciálních formátech. Jedním z nich je 4DX, ve kterém diváci zažijí film doslova na vlastní kůži, se postará o intenzivní filmový zážitek víc než kdy dřív. Sedadla a samotný kinosál jsou vybaveny high-tech technologiemi, které v synchronizaci s akcí na plátně docílí větší reálnosti a pocitu, jako by byl návštěvník přímo v dění filmových trháků. Pocit dokreslují také speciální doprovodné efekty, jakými jsou voda, vítr, blesky, vůně a sníh.

Dalším speciálním formátem, který je možné v Cinema City navštívit je IMAX, který se může pyšnit titulem největšího plátna v České republice a díky moderní technologii posouvá sledování filmu na vyšší úroveň. A samozřejmě diváky milované VIP Chodov, kde do stálé nabídky patří neomezená konzumace teplého a studeného bufetu, popcornu, nachos a nápojů. Filmovou podívanou si pak diváci užijí v intimním prostředí malých sálů s extra pohodlnými a polohovatelnými sedačkami.

Vyrazte na filmy do Cinema City

Vyrazte na filmy do Cinema City

Vstupenky, předprodeje, rezervace a více informací naleznete na oficiálním webu kin Cinema City.

Přečtěte si také