Sian Evans a Kosheen se vrací do Česka! Zahrají v Praze, Brně a Ostravě
27.1.2023
Kategorie: Hudba

Sian Evans a Kosheen se vrací do Česka! Zahrají v Praze, Brně a Ostravě

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech. Na začátku června se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze, Ostravě a Brně.

Zpěvačka Sian Evans s kapelou rozbalí songy Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder 3. června od 19 hodin na open air scéně v Parku Riegrovy sady. Tam zároveň českou koncertní šnůru dne 7. června i ukončí. Druhým místem pro vystoupení sálající energií bude Ostrava, konkrétně Slezskoostravský hrad oblíbený pro nespočet kulturních a společenských akcí.

V Ostravě se Kosheen poprvé představili českému publiku jako hlavní hvězda jednoho z prvních ročníků festivalu Colours Of Ostrava.  I zde vystoupí na čerstvém vzduchu, a to 4. června od 19 hodin. O den později, tedy 5. června vystoupí kapela v Brně v jednom z nejmodernějších evropských hudebních klubů známým jako SONO Centrum.

Na všech zastávkách vystoupí jako oficiální host pražská cross-over skupina Adovany, pozoruhodný objev české scény poslední doby, který hraje styl rock, pop, funky a indie.

Během téměř dvou desetiletí kreativní práce a živého vystupování s Kosheen se charizmatická frontmanka kapely Sian Evans proslavila jako skladatelka i nezaměnitelná zpěvačka. Mimo jiné spolupracovala s mnoha špičkovými producenty jako jsou DJ Fresh, Stanton Warriors, Roger Shah, Dino Psaras, Kid Crème, Chicane, Jody Wisternoff či Headhunterz. Po rozpadu Kosheen v roce 2016 Evans nasměrovala svou energii do nové živé show a dokázala předvést nové možnosti a perspektivy i vášeň a hloubku hudby Kosheen.

S čerstvou energii s původním bubeníkem Mitchellem Gloverem a dalšími prvotřídními muzikanty přinášejí současní Kosheen další zajímavé barvy a nuance ve zvuku a emotivní show s vévodícím Sianiným hlasem, který je zárukou kontinuity, inspirace a silného posluchačského zážitku.

V roce 2019 se kapela Kosheen znovu objevila na festivalových pódiích. Vystoupili pro tisíce fanoušků na Glastonbury, Boomtownu, Revolution Festivalu a dalších po celé Velké Británii a Evropě. Skupina si získala srdce českých fanoušků již od začátku své kariéry a díky velkému úspěchu a rychle vyprodaným místům na masivním turné Resist 20th Anniversary pokračují Sian Evans & Kosheen v upevňování své pověsti jedné z nejikoničtějších kapel své doby.

Přečtěte si také