V Praze vyjela do ulic tramvaj v barvách trikolory, je na lince 18
27.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Už jste se svezli? Praha má tramvaj s trikolorou, jezdí na jedné lince

Hlavní město Praha se neustále snaží obzvláštňovat hromadnou dopravu. Včera vyjela do ulic tramvaj v barvách trikolory, která symbolizuje 30. výročí samostatné České republiky. Reakce cestujících na tuhle novinku se ale různí.

Zatímco jedna část lidí je z designu tramvaje nadšená, ta druhá jen nechápavě kroutí hlavou. „Vůz v barvách trikolory připomíná také výročí zvolení Václava Hlava prvním prezýidentem samostatného českého státu,“ zní v twitterovém příspěvku hlavního města Prahy. Právě tam Pražané přispěchali s kritikou.

„To vypadá příšerně!“ napsal třeba sledující Oskar. „Ty jo, ten design je teda hroznej,“ souhlasí s ním další uživatel. Na účtu Dopravního podniku, který příspěvek také zveřejnil, jsou naopak pozitivní reakce. „Pěkný a vtipný!“ myslí si Tomáš. „Moc povedený design polepu,“ ocenil zase Michal.

Tramvaj s trikolorou jezdí na lince číslo 18

Tramvaj s trikolorou jezdí na lince číslo 18

Tramvají se můžete svézt na lince číslo 18, ze zastávky Vozovna Pankrác na konečnou Nádraží Podbaba a naopak bude jezdit do konce týdne. Znít v ní samozřejmě bude znít dabér Jan Vondráček, který začátkem roku namluvil zastávky.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Dopravní podnik hl. města Prahy

Přečtěte si také

Štítky:, ,