Usedne na Pražslý hrad Andrej Babiš či Petr Paveo? Žádejte o voličský průkaz
24.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Do středy si můžete zažádat o voličský průkaz. A co hlasovací lístky?

Že máte jasno v tom, koho chcete za prezidenta, ale nedostanete do místa trvalého bydliště? Nevadí! Stále máte možnost zažádat si o voličský průkaz. Ale pozor, pouze do středečních šestnácti hodin.

O voličský průkaz šlo zažádat i elektronicky nebo písemně, tahle možnost ale byla pouze do konce minulého pracovního týdne. Pokud jste to nestihli a víte, že se nedostanete v pátek a sobotu domů, můžete si to do středy vyřídit na úřadě, kde jste na voličském seznamu.

Pokud voličský průkaz nepotřebujete, ale lekli jste se, že vám do schránky nepřišly hlasovací lístky, nepanikařte. Během druhého kola prezidentských voleb se budou vydávat přímo ve volební místnosti, což je hlavní rozdíl oproti prvnímu kolu.

Pokud nevíte, koho volit, srovnejte si u kandidátů pro a proti

Pokud nevíte, koho volit, srovnejte si u kandidátů pro a proti

Podle předvolebních průzkumů je favoritem na Hrad generál Petr Pavel, jak už jsme ale zjistili třeba v minulých prezidentských volbách, nemusí to vůbec nic znamenat a radovat se klidně může druhý kandidát Andrej Babiš. Už máte jasno, komu dáte svůj hlas? Zapojte se do naší ankety na hlavní stránce.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Pixabay

Mohlo by vás také zajímat