Muzikál Zpívání v dešti v divadle Hybernia. Hrají Robert Urban, Jan Revai i VáclavVydra
24.1.2023
Kategorie: Divadlo

Divadlo Hybernia uvede Zpívání v dešti plné hvězd: Urban, Revai i Vydra!

Divadlo Hybernia bude dějištěm milostného příběhu zasazeného do Hollywoodu konce 20. let. Premiéry se dočká legendární muzikál Zpívání v dešti. Světový titul o počátcích zvukového filmu doprovází výkony nejlepších českých muzikálových hvězd.

Retro muzikál Zpívání v dešti se dočkal u nás deseti divadelních podob. Jedna z nejúspěšnějších v Liberci je nově upravená pro divadlo Hybernia. Na jevišti se spolu potkají například Jan Kříž, Jan Revai, Robert Urban, Marie Křížová, Václav Vydra a další.

„Mám tam roli, která prochází celým představením, není hlavní, ale tam má každá role něco do sebe a je to celé vyvážené. Je to příjemná příležitost, překvapilo mě, jak je muzikál vtipný,“ zve Václav Vydra. Diváci se mohou těšit na záplavu krásné hudby a vtipných textů, bláznivých situací i choreografií, včetně efektního stepování ve vodě.

Jan Révai, Robert Urban a Jan Kříž

Jan Révai, Robert Urban a Jan Kříž

„Je to mezi muzikály ten nejklasičtější titul, který objel celý svět a každý by ho měl vidět. Doprovází ho naše natočené filmové projekce, u kterých jsem vycházel z toho, jak se němé filmy točily. Je to velmi autentické, hlídali jsme herecký styl i techniku. Navíc jsou tam skvělá stepařská čísla,“ upřesňuje Oldřich Kříž, režisér Zpívání v dešti. Právě step je pro všechny herce výzvou, museli se ho naučit. Výhodu měl Robert Urban, který je v této disciplíně mistrem republiky.

Příběh je zasazený do roku 1927, kdy stojí hvězdný pár němého filmu před výzvou: začít ve filmu mluvit. Celá zápletka včetně milostného příběhu nabízí řadu zajímavých situací. Herec Jan Kříž vzal učení stepu i roli filmové hvězdy jako výzvu.

„Je to klasický velký americký muzikál zlatého věku. To je samo o sobě žánrově určující a je herecky výzva se s tímhle oborem potkat a zkusit ho naplnit. Těším se a věřím, že divákům se tento kouzelný muzikál bude líbit,“ zve Jan Kříž, který v představení hraje s manželkou.

Stepařský comeback

„Je to nádherný muzikál z filmového prostředí. Katy Seldenová je pro mě výzvou nejen pro její ženskou křehkost a lehkost, která se v dnešním světě bohužel vytrácí, ale je to i velká taneční a stepařská výzva. Věřím, že diváci budou z našeho představení odcházet s příjemným pocitem a úsměvem,” říká Marie Křížová.

Na muzikál se těší i Jan Révai, který už aktivně netančí: „Přesto, že jsem tanec dávno pověsil na hřebík, z muzikálů profesně přešel do činohry a muzikály tak v sobě uzavřel, velmi rád si znovu zastepuji a zatančím v takové klasice, jakou Zpívání v dešti bezesporu je!“ uzavírá herec.

Hvězdní obsazení muzikálu Zpívání v dešti

Hvězdní obsazení muzikálu Zpívání v dešti

Píseň: „Tak zpívat, jako déšť a tančit, jako on, co já bych za to dal, kapitál milión,“ zpíval kdysi Jiří Korn a písnička z muzikálu Singing in theRain, tedy Zpívání v dešti, získala velkou popularitu. V té době jsme ovšem znali jen filmovou verzi romantické hudební komedie z roku 1952.

Divadelní verze se muzikál dočkal až v roce 1985. Poprvé byl uvedený v broadwayském GershwinTheater, a měl celkem 367 vyprodaných představení. Následně se rozběhl po scénách celého světa. U nás byl uveden v roce 1999 v Ostravě. Premiéra muzikálu v divadle Hybernia se uskuteční 12. února 2023.

Foto: Divadlo Hybernia

Mohlo by vás také zajímat