Tříletý chlapeček Teddy Hobbs počítá do stovky v šesti jazycích
23.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Zázračné dítě! Tříletý chlapeček počítá do stovky v šesti cizích jazycích

Český statistický úřad nedávno informoval, že třetina Čechů neumí žádný cizí jazyk. Teddy Hobbs má tři roky a devět měsíců a umí jich už šest. Ba co víc, zvládá v nich počítat do stovky.

Britské zázračné dítě získalo v IQ testu 139 z možných 160 bodů, čímž si vysloužilo vstup do Mensy, organizace sdružující lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Kromě angličtiny zvládá Teddy Hobbs počítat do stovky v němčině, mandarínštině, francouzštině, španělštině a velštině.

Víme, zní to neuvěřitelně. Teddy se od dvou letech učil číst, teď pro něj už nejsou knižní díla typu Harryho Pottera žádným problémem. Není divu, že jsou na něj rodiče Beth a Will Hobbsovi hrdí.

Teddy Hobbs je ve třech letech jedním z nejchytřejší lidí planety

Teddy Hobbs je ve třech letech jedním z nejchytřejší lidí planety

„Můj manžel ani já přitom nejsme žádní lingvisté. Teddy začíná chápat, že toho umí víc než ostatní děti,“ citoval deník Times Now maminku Beth, jejíž synáček bude mít ve škole před spolužáky velký náskok.

Pro rodiče je teď zásadní, aby dítě naučili pokoře, aby se nepovyšovalo nad ostatní. Teddyho koníčkem je matematika, nikdo mladší se v Británii do Mensy ještě nikdy nedostal.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Archiv Beth Hobbsové, Instagram

Mohlo by vás také zajímat