Máte hodně oblečení? Máme pro vás tipy, co dělat s nenošenými věcmi
22.1.2023
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Máte plnou skříň? Tři tipy, co s nenošeným oblečením

Skříň praská ve švech a vy ani tak nemáte co na sebe? Nejvyšší čas podívat se šatníku na zoubek a ponechat si jen to, co opravdu vynosíte. Poradíme vám, jak na třídění a uložení oblečení, i jak se věcí zbavit.

Buďte nekompromisní. Pokud něco nenosíte více než rok, pravděpodobně to už na sebe nevezmete. Výjimku tvoří sezónní oblečení a věci pro zvláštní příležitosti, jako třeba plesové šaty.

Rozlučte se tedy s nimi a uvolněte (nejen) ve skříni místo kouskům, které opravdu nosit budete. Pasé je také jakékoliv poškozené ošacení. Pokud nelze opravit, jeho další cesta by měla mířit rovnou do kontejneru, pokud tedy nejste fanynkou upcyklace a majitelkou šikovných ručiček.

Nositelné věci si rozdělte na tři hromádky:

1) To, co aktuálně nosíte

2) Věci, které si chcete ponechat na jinou sezonu

3) Šatstvo, kterého se chcete zbavit

Tip: Nechejte si nadčasové kousky a takové, které mezi sebou můžete snadno kombinovat

Spoustu lidí trápí přeplněné skříně

Spoustu lidí trápí přeplněné skříně

Všechny věci vyperte a pečlivě uskladněte. Pamatujte na to, že oblečení musíte vracet do čisté skříně. Ty kousky, které odkládáte na jinou sezonu, uložte někam, kde nebudou překážet a nebude problém se k nim dostat. Hodit se bude volná skříň, půda nebo sklep. Postačit mohou i úložné plastové boxy, které jen zasunete pod postel.

Obleky a plesové šaty, kombinézy nebo třeba bundy je vhodné pověsit právě do volné skříně v ochranném obalu. Užitečné je také využití vakuovaných obalů, ze kterých vysajete vzduch a oblečení poté díky tomu zabere méně místa. Vždy si zjistěte, jaký typ uskladnění je vhodný pro konkrétní typy oděvů.

Zkuste to prodat

Byla by škoda poslední hromadu oblečení vyhodit do popelnice. Pokud tedy nemáte nikoho, kterou byste podarovali, využijte služeb internetu. Je to snadné, peníze za oblečení můžete mít na účtě prakticky okamžitě. Hoďte očko na různé internetové bazary. Některé vám umožňují prodat věci někomu v blízkém okolí, dáváte-li přednost face to face řešení záležitostí.

Zajít můžete do second handu

Zajít můžete do second handu

Pokud chcete mít s prodejem co nejméně práce, můžete zkusit oblíbený Vinted nebo second hand Remixshop. Vinted, který kdysi vystupoval pod jménem Votočvohoz, nabízí nejen prodej a samozřejmě tudíž také nákup, ale také směnu a kromě oblečení zde seženete také doplňky a kosmetiku.

Remixshop je zase skvělý v tom, že vše zařídí za vás a vy pak jen čekáte, až utržené peníze za vámi již nenošené kousky cinknou na vašem účtu. Na starosti vám tak zbývá pouze vyplnění žádosti a zaslání oblečení.

Tipy, jak zaujmout potenciálního kupce

1) Důležitým bodem, a velmi opomíjeným, je oblečení dobře naaranžovat, aby kupujícího zaujalo

2) Poté je potřeba vytvořenou koláž také dobře nafotit. Dejte pozor na úhel, ve kterém fotíte, odrazy v zrcadlech, světlo…

3) Na řadě je poutavý popisek, kterým nalákáte ke koupi, pokud to již dostatečně nedokázala přiložená fotografie

Můžete i vydělat

Můžete i vydělat

Využít můžete swapy

Skvělou příležitost pro nechtěné oblečení představují různé trhy a swapy. Kamenné second handy oblečení mnohdy nepřijímají. Na swapech se za žádný nebo jen drobný poplatek můžete zbavit svého oblečení a nahradit jej tím, co nechce zase někdo jiný.

Darování na charitu, kontejnery na textil

Pokud vás prodej přes internet neláká, ani nechcete trávit čas na swapech a zároveň chcete udělat dobrou věc, darujte oblečení, které již nemá místo ve vaší skříni na charitu. Poslední možností jsou různé kontejnery na textil.

Text: Markéta Zaoralová
Foto: Pixabay

Mohlo by vás také zajímat