580C8DD4-230E-40A7-9EFA-6DD56F4F1A9C
16.1.2023
Kategorie: Film

Seriálová nálož pro tento rok: Kukačky, návrat do ČSR i krimi

Zahraniční a tuzemskou filmovou scénu jsme vám již představili, teď jsou na řadě české televizní seriály. Na jaká pravidelná setkávání na obrazovkách se tento rok můžeme těšit? Pestrý program nabízí Česká televize, dočkáme se také novinky z dílny Novy.

Letos budou na obrazovkách dominovat kriminálky, my jsme pro vás vybrali mix různých žánrů.

Docent

Minisérie od režiséra Jiřího Stracha, který po roli naivního loupežníka Lotranda raději přesedlal na režii, nás zavede do policejního prostředí, konkrétně na oddělení vražd. Ve třech dílech budeme moci sledovat slasti i strasti zelenáče Stehlíka, kterého všichni mají tak trochu za blázna. Co se stane, když jej posadí do jednoho kanclu s problematickou Fousovou?

Seriál bude vysílat Česká televize a na první epizodu se můžete těšit už za dva týdny, přesněji v neděli 29.1.2023Na obrazovce se díky tomuto českému krimi seriálu objeví Ivan Trojan, který patří mezi nejobsazovanější herce ve Strachových filmech s Ondřejem Vetchým. Dále v něm hrají Marek Taclík či Tereza Ramba.

Seriál Docent nabízí hvězdné obsazení

Seriál Docent nabízí hvězdné obsazení

Volha

Volha je další sérií, kterou odvysílá ČT. Po seriálu Vyprávěj, který sledoval osudy několika rodin od svobodných šedesátek až po porevoluční období, nám nabízí další retro seriál. Volha nám otevře dveře do Československé televize v době normalizace. Tragikomedie o donašeči Pekárkovi nakousne téma, co je jeden ochoten udělat pro splnění svých přání.

Pětidílná adaptace stejnojmenného románu od Karla Hynie startuje začátkem dubna. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek a Anna Geislerová.

Standa Pekárek má v živote tri prání: jezdit pro Hulizu (redakce humoru a lidové zábavy), vozit Karla Gotta a predevším rídit Volhu. Všechno se mu behem dvou dekád (1970 - 1990) v Ceskoslovenské televizi splní, jen kvuli tomu musí leccos udelat, treba se upsat u StB.

Volha nám otevře dveře do Československé televize

Kukačky 2

Další počin České televize. První řada se nesla v duchu významu rodičovství, kdy tuto otázku způsobila záměna dětí. Druhá řada nám pak nabídne pohled na význam soužití mezi rodinami, které není tak růžové, jak si od toho všichni zúčastnění slibovali. Silné téma ruku v ruce se silnou režií a skvělým hereckým obsazením způsobilo nečekaně vysokou sledovanost. „Druhá série Kukaček je ještě napínavější než první řada,“ jsou slova režiséra na adresu druhé řady seriálu.

Nové díly Kukaček můžete sledovat již od 20. ledna, užít si je můžete celkem třináct pátků po sobě. Natáčení třetí řady není v plánu. Druhá řada se bohužel musí obejít bez šarmantní Jitky Čvančarové, kvůli zranění ji musela nahradit Eva Hacurová. V dalších rolích se dočkáme jmen jako Sabina Remundová a David Novotný.

Populární Kukačky mají druhý díl

Populární Kukačky mají druhý díl

Zlatá labuť

Zlatá labuť je úplně první dobový seriál televize Nova. Praha na přelomu 30. a 40. let nabídne vhled do osobních příběhů zaměstnanců i majitelů luxusního obchodního domu Zlatá labuť, v době, kdy je vše ještě zalito neony a kubismus najdeme téměř na každém rohu.

Premiérový díl proběhne na Hromnice, tedy 2.února, pokud ale nemáte předplatné na VOYO, tak si ještě týden počkáte, než jej uvede televize Nova. V hlavních rolích se ukáží Marta Dancingerová a Daniela Kolářová.

Zlatá labuť je prvním dobovým seriálem od Novy

Zlatá labuť je prvním dobovým seriálem od Novy

Které televizní seriály si vyberete?

Text: Markéta Zaoralová
Foto: Česká televize, TV Nova, Instagram

Mohlo by vás také zajímat