Zlatan Ibrahimovic bude hrát postavu Caius Antivirus ve filmu Asterix a Obelix
15.1.2023
Kategorie: Film

Měl jít do Neapole, vybral si Milán. Teď Zlatan Ibrahimovic míří do kin

Gérard Depardieu sice v chystaném snímku tentokrát nebude, zato ale Asterix a Obelix: Říše středu nabízí jinou superhvězdu. Ze světa sportu! Jednu z rolí totiž ztvární fotbalista Zlatan Ibrahimovic.

Do kin tak nejspíš zajdou i ti, co by se o tento film jinak nezajímali. Zlatan Ibrahimovic má totiž fanoušky po celém světě. Dával góly v Anglii, ve Francii, Španělsku, Americe a v neposlední řadě také v Itálii, kde působí dodnes coby jednačtyřicetiletý útočník AC Milán.

Právě Rossoneri dotáhl švédský kanonýr s bosenskými kořeny v minulé sezoně k titulu, když kromě 16 branek působil také jako mentor v šatně. Nechybělo však moc a místo v Miláně mohl řádit v Neapoli. Jak rozebírá ve své knize Adrenalin, už bylo v roce 2020 prakticky všechno upečené, jenže nakonec došlo k výměně trenéra. No, a tak mu agent Mino Raiola nakonec zařídil angažmá na San Siru. Teď toho určitě nelituje.

Ale zpět ze hřiště na stříbrné plátno. Zlatan bude hrát postavu se jménem Caius Antivirus, což je římský voják. V jednom z trailerů je vidět, kterak fotbalista zneškodnil nepřítele. A protože je momentálně v rekonvalescenci po zranění, bude mít dost času na to vychutnat si finální podobu snímku a udělat mu nějaké pěkné promo.

Zlatan každopádně není jediným fotbalistou, který si vyzkoušel natáčení série Asterix a Obelix. Už kdysi si v ní zahrála francouzská legenda Zinédine Zidane, ze sportovců se tam objevil i Michael Schumacher.

V hlavních rolích nového filmu se objeví Guillaume Canet a Gilles Lellouche, přičemž první z nich jej i režíroval. Děj se odehrává 50 let před naším letopočtem v Číně, kde se dva nerozluční hrdinové pokusí zachránit tamní císařovnu. O český dabing se postarali Michal Suchánek, Michal Novotný či Jakub Kohák. V kinech bude od 2. února.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Přečtěte si také