Volby o prezidenta. Komu daly hlas české celebrity?
15.1.2023
Kategorie: Celebrity

Jak volily celebrity? Většina podpořila Pavla, Agáta Babiše. Musil smutní

První kolo prezidentské volby přineslo nejvyšší účast, na čemž se podílely i celebrity. Koho podpořili herci, zpěváci či podnikatelé? Drtivá většina si přála, aby vyhráli Petr Pavel a Danuše Nerudová. Andrej Babiš měl od nich malou podporu.

Ze začátku si zrekapitulujme výsledky. První byl o 22 843 hlasů Petr Pavel (35,40 %) před Andrejem Babišem (34,99 %), další favoritka na Hrad Danuše Nerudová skončila třetí (13,92 %). Osobnosti volily i ostatní kandidáty, třeba Lukáš Langmajer hodil do urny lístek se jménem Pavel Fischer, Jaroslava Baštu volil lékař Ivan David, kuchař Jiří Babica zase Karla Diviše. A zbytek?

Petr Pavel

Generála Pavla podpořily desítky umělců, mezi nimi i herečky Eva Holubová, Patricie Pagáčová, Jitka Čvančarová, Anna Julie Slováčková, Tereza Brodská a Zlata Adamovská, herci Vladimír Polívka, Petr Čtvrtníček, Martin Dejdar či Petr Štěpánek, zpěváci Adam Mišík, Radek Banga a Janek Ledecký či manželka Tomáš Kluse Tamara Klusová. Ale také sportovci Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová.

46843D31-781B-4FEB-813F-C3EDD4954B03

Martin Dejdar podpořil Petra Pavla

Andrej Babiš

Andreje Babiše veřejně podpořil současný prezident republiky Miloš Zeman, dále herci Roman Skamene a Jan Kuželka, Agáta Hanychová či kadeřník Lukáš Vlačuha alias Laky Royal.

5E5E37A0-A78B-462D-8622-FFE6F191601C

Miloš Zeman fandí Andreji Babišovi

Danuše Nerudová

No, a třetí do party, rektorku Danuši Nerudovou, podpořily herečky Veronika Žilková, Nikol Leitgeb (Štíbrová), Martina Pártlová i Michaela Tomešová, pak jí dali důvěru zpěváci Ben Cristovao a Sergei Barracuda, podnikatel Radoslav Vávra nebo herci Lukáš Hejlík a David Prachař.

B3A8CBC9-A775-436D-B92B-11DAB320FE02

Danuše Nerudová a její sympatizant Jan Musil

V případě Nerudové nesmíme zapomenout ani na moderátora Honzu Musila. Její nepostup ho zabolel. „Jsem smutný, že naše děti, vnoučata zatím nepocítí změnu, protože výsledky jsou těsné mezi dvěma muži. Jestli nevyhraje pan generál, je mi líto, v jaké zemi budou vyrůstat,“ řekl pro Extra Musil.

Další známé tváře pak hodnotily výsledky na sítích. „U Andreje už se ochlazuje,“ psala na Instagramu herečka Jana Plodková, když Babiše dotahoval Petr Pavel a na stanici ČT 24 zrovna běžely informace o počasí. „Tak ženu zase jindy, což je škoda, ale i tak to vypadá do 2. kola nadějně. Budu věřit!“ uvedla fankynka Nerudové Mariana Prachařová. „Mám radost, moc gratuluji! A teď vyhrát ty volby!“ dodala volička Pavla Dana Morávková.

Jak budou celebrity volit dál? Většina dá hlas Pavlovi, třeba moderátorka Jana Bernášková, jež hodila hlas Nerudové, je ale na vážkách, zda vůbec jít. “Řeším v sobě, jestli si nechám přidělit prezidenta, nebo jestli zvolím menší zlo,“ řekla pro Extra. Tak uvidíme.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook, Instagram       

Mohlo by vás také zajímat