Michelle Hansen alias Skyler a „Jirka“ Daniel Bambas z Ulice
10.1.2023
Kategorie: Film

Hansen a Bambas ze seriálu Ulice: Spojuje je láska k Dánsku

Jedna má v Dánsku polovinu rodiny, druhý lásku. V seriálu Ulice najdeme hodně herců, ovšem tihle dva jsou speciální právě díky vzájemné náklonnosti ke Skandinávii. Dámy a pánové, Michelle Hansen a Daniel Bambas.

Půvabná herečka s pro Čechy nezvyklým jménem i příjmením nastoupila do nekonečného seriálu loni. Pro mnohé to byl šok. Zaprvé ji neznali, zadruhé nahradila v roli maminky Frantova dítěte Sandru Sandevu. S rolí Skyler se popasovala bravurně, diváci si rozhodně nemůžou stěžovat.

Přesto někteří z nich pořád nevědí, jak se vlastně rodilá Dánka v našich končinách ocitla. Přitom tu žije od dětství. „Už na základní školu jsem nastupovala v Česku. Ale stále mám v Dánsku polovinu rodiny z taťkovy strany,“ řekla Michelle Hansen v Blesku pro ženy s tím, že rodiče dlouho zvažovali, jaké jí dají jméno. Díky tatínkovi (maminka je Češka) vyhrálo to cizí.

Michelle je vášnivá cestovatelka

Michelle je vášnivá cestovatelka

No, a druhý zmiňovaný herec? Ten se sice v malebné zemi na severu Evropy nenarodil, ovšem tráví tam spoustu času. Bambas si tam totiž našel přítele, a často se jejich toulkami po hlavním městě Kodani chlubí i na sociálních sítích. Kdo by se taky nechlubil, vždyť tam mají třeba krásnou ZOO, z jejíž návštěvy jsme vám nedávno přinesli reportáž.

Vztah nejdříve tajili, nakonec ale usoudili, že to nemá cenu. „Všechny tyhle fotky vznikly v Dánsku. V zemi, kde je debata o LGBT na úrovni, které jsme v České republice stále vzdáleni. Ale mění se to. Každým rokem sílí snaha odříznout se od cesty, která vede k diskriminaci, nenávisti, stigmatizaci,“ nechal se tehdy slyšet Dan.

Dan ukazuje, jak je v Dánsku krásně

Dan ukazuje, jak je v Dánsku krásně

„Nebude to trvat dlouho a některé výroky z úst vrcholných činitelů budou nemyslitelné i v České republice,“ dodal Bambas. Fanoušci jeho návrat přivítali s nadšením. Seriál tradičně běží od pondělí do pátku na Nově.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Koláž PraKultura, TV Nova, Instagram

Přečtěte si také