Prequel Hry o trůny Rod Draka: Kdy bude druhý díl?
10.1.2023
Kategorie: Film

Prequel ke Hře o trůny: Kdy vyjde druhý díl seriálu Rod draka?

Draci sice návratem do minulosti ožili, pokračování příběhů jejich stříbrovlasých pánů s fialovýma očima, kteří se přou o nadvládu nad královstvím, je ale v nedohlednu. Co o osudu dlouho očekávaného pokračování seriálu Rod draka řekl autor knižní předlohy George Martin?

Prequel k seriálu Hra o trůny, který se odehrává dvě století před událostmi boje o železný trůn, v době, kdy oblohu běžně křižovali draci, nemá nejlepší vyhlídky. První řada za námi, druhá řada… v ledu? Zasáhnou finanční škrty, které byl ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav nucen udělat také tuto epickou fantasy? První série skončila nečekaným zvratem a druhá série má být prodchnuta atmosférou občanské války, známé později jako Tanec s draky.

Další příběhy ze Sedmi království ani další počiny ze spisovatelského Martinova pera nevypadají zrovna nadějně. Čtyřiasedmdesátiletý spisovatel sice neztrácí naději, náměty mu nedocházejí a jen tak se neztratí, vytasit se s nimi může vždy, když přijde čas. Kolovaly zvěsti, že by další řada měla přijít příští rok, diváci ale vzhledem k jeho ne příliš pevnému zdraví už tak pozitivní nejsou.

Kdy se dočkáme pokračování?

Kdy se dočkáme pokračování?

Knihami nepolíbení prominou, ale dočkají se také již příliš dlouho čekající fanoušci už léta slibovaného pokračování knižní série?

Text: Markéta Zaoralová
Foto: Facebook/House of the Dragons

Přečtěte si také