Vítěz první řady Survivor Česko Slovensko Vladimír Čapek nám poskytl rozhovor. Nejvíce ho láká soutěžící Petr Švancara
8.1.2023
Kategorie: Rozhovory

Vítěz Survivoru Vláďa: Těším se na Švancaru! Vyhrát ale můžou všichni

Už za pár dní vypukne na obrazovkách televize Nova populární reality show Survivor. A koho jiného bychom měli před jejím začátkem vyzpovídat, než je vítěz první řady? Vladimír Čapek nám prozradil, na koho z možných soutěžících se nejvíce těší, jak se mu změnil život i jaká věc byla na ostrově nejhorší.

Vláďo, budete sledovat letošní řadu Survivoru?
To si pište, že budu. Vždy jsem o sobě říkal, že jsem velkým fanouškem této reality show, a na tom se mojí účastí nic nezměnilo. Po návratu z první řady jsem zhlédnul americkou 41. verzi, australskou čtyřku, takže samozřejmě se moc a moc těším na náš Survivor. A věřím, že vychytá mouchy a bude lepší než první série!

Moderátor zůstal stejný, opět jím bude Ondřej Novotný. Je to dobrá volba?
Nedovedu si představit, že by tu jeho slovy „gigantickou“ show měl moderovat někdo jiný. Ondřeje jsem vnímal jako moderátora už od Robinsonova ostrova a líbil se mi tam. Byl jsem moc rád, že moderoval i Survivor, a že jsem ho měl tedy možnost poznat osobně.

Soutěžící ale pochopitelně stejní nebudou, už uniklo pár jmen, co se mají zúčastnit. Má někdo z nich šanci na výhru?
Spekulovalo se hodně, v různých médiích se objevila i zajímavá jména. Nedělám rozdíl mezi celebritami a plebsem, jak jsem označoval nás. Věřím, že kdokoliv může ukázat, co v něm je. Je těžké okem odhadnout, kdo bude dobrý hráč. Jako příklad uvedu Nikol Čechovou. Za mě ta holka předvedla naprosto fantastickou hru.

Je někdo, koho byste chtěl ve hře vidět?
Zajímal by mě třeba Jakub Štáfek.

O něm se ale zatím nemluví. Těšíte se na někoho z těch propíraných osobností?
Pokud je pravda, že tam bude Petr Švancara, tak na něj. Jsem na něj opravdu zvědavý a věřím, že bude hodně vtipný. Z lidí, co jsem měl možnost poznat osobně, zmiňovali Kateřinu Klinderovou, takže pokud tam bude, asi k podpoře pro ni budu mít nejblíže. Ale svého favorita, a to bez ohledu, jestli bude v Mao nebo Azua, si vyberu, až jak všechny uvidím hrát.

Moderátor Survivoru Ondřej Novotný a Vláďa Čapek

Moderátor Survivoru Ondřej Novotný a Vladimír Čapek

Co je vlastně ta nejdůležitější věc, která rozhoduje? Dá se na soutěž vůbec připravit?
Věřím, že alespoň nějaká příprava je vždy lepší než nic. Ale jsou i hráči, co jim to jde prostě od přírody. Podívejte se, jak v USA hrál Ozzy nebo Tyson. Na Survivoru je super to, že to není jen o jednom z faktorů, ba naopak, pokud některý z těch faktorů vyniká, stane se terčem pro ostatní hráče. 

Doporučil jste někomu ze známých, aby se přihlásil?
Určitě doporučil, ale Survivor, stejně jako cokoliv jiného, má dvě strany. Mě lákala ta surovost přírody, zkusit si těžké podmínky života na tropickém ostrově, a to nejen zvládat přežít, ale umět hrát sociální hru s lidmi i proti nim. Ovšem pro někoho tohle nemusí být vůbec nic lákavého ani zajímavého, třeba to pro něj nenabízí nic, co by chtěl vůbec zkusit podstoupit.

Jak sám nyní vzpomínáte na soutěž? Co vám kromě peněžní prémie dala?
Rozhodně pozitivně, být v Survivoru je pro mě splněný sen. Víc jsem od toho neočekával. Bylo to jen moje přání, moje touha, moje zvědavost. Z celé cesty soutěže bylo také těžké projít castingem. Když nám ani po pátém kole neřekli koho berou, šel jsem domu s tím, že už nikdy na žádný další nepůjdu, a smiřoval jsem se s tím, že si holt v tomhle životě Survivor nezahraji. Takže mimo silných vzpomínek na celou soutěž patří i ta, jak mi zazvonil telefon a tam mi oznámili, že mě vybrali. 

No, a nakonec jste to celé vyhrál. Co byla první věc, kterou jste udělal po návratu?
Na letišti mě čekala přítelkyně a přátelé. Obejmutí, pusa, vidět je, to bylo to, co mi velmi chybělo. Z letiště jsme pak zajeli do fast foodu si hezky povídat a k tomu něco zbaštit.

Jste ještě v kontaktu se soutěžícími?
Jasně, že ano! A jsem za to moc rád, ale je to jako v životě, někdo se ozývá častěji, někdo méně a někdo vůbec.

Nikol Čechová se v show ukázala ve skvělém světle

Nikol Čechová i Vláďa Čapek se v ukázali ve skvělém světle

Co vlastně momentálně děláte? Jak se změnil váš život?
Pracuji jako konzultant pro IT bezpečnost v jedné velké firmě, do zaměstnání jsem se vrátil už asi deset dnů po návratu ze Survivoru. Zhruba dva měsíce od finále byl život hodně hektický. Samé rozhovory, články do novin, lidi mě zastavovali a fotili jsme se. To už ale skončilo a skoro vše už je jako předtím. I když Survivor je se mnou už tak nějak propojen, a to jak v tom dobrém, tak i špatném.

Nepřišla od produkce nabídka, abyste se nějak podílel na druhé řadě?
Nepřišla, a asi bych ji ani nepřijmul. Asi v koutě duše mám pořád myšlenku, že bych si to ještě jednou chtěl zkusit jako hráč, a to i přesto, že vím, jak těžký to bylo a jak jsem si tam často říkal: Už nikdy více.

Jaká nejhorší věc se vám na ostrově přihodila?
Nejhorší bylo, že jsem se od začátku snažil všechny motivovat a stmelit, že musíme až do sloučení fungovat jako kmen Azua a co nejvíce hrát tak, aby odcházeli jen ty z Mao. Bohužel ale zjištění, že vlastní prospěch před prospěchem týmu je pro ostatní víc, bylo pro mě opravdu těžké skousnout.

A nejlepší?
Že jsem měl pocit, že hraju dobře, že si svůj sen opravdu plním, a že se nemusím stydět za to, co předvádím. Že jsem snad neudělal ostudu jako hráč ani člověk.

Kdybyste se teď mohl přihlásit do nějaké další show, která by to byla?
Asi opět jen taková, kde na sebe člověk jako účastník může být hrdý, že ji hraje. Něco, kde se musí ukázat kvality, um, něco v soutěži dokázat. Z toho, co znám, tak je to třeba soutěž Na Lovu.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram/Vladimír Čapek, TV Nova

Mohlo by vás také zajímat