Danuše Nerudová nezná pravomoci prezidenta?
7.1.2023
Kategorie: Celebrity

Když kandidátka na Hrad neví, jaké pravomoci má prezident. Nerudová se ztrapnila

Ne, tohle se teda nepovedlo. Danuše Nerudová propadla v otázkách, které by měli kandidáti na prezidenta znát. Kromě toho se snažila zamaskovat, že podváděla v testu. To opravdu není dobrá vizitka.

Snad všichni se smáli Andreji Babišovi, že neuměl odpovědět na otázky dětí. No jo, jenže co je důležitější pro hlavu státu? Aby věděla, kolik má kráva žaludků, nebo aby věděla, jaké bude mít pravomoci? Právě to totiž Nerudová nevěděla.

Když se jí v rozhovoru pro Novinky zeptali, zda má prezident svou vojenskou kancelář, odvětila: „Prezident bez schválení Poslanecké sněmovny nic sám nemůže a armádu řídí generální štáb.“ A to je špatně, prezident ji totiž má, je vrchním velitelem ozbrojených sil. Nerudová neznala třeba ani odpověď na to, jestli může prezident odebírat udělená vyznamenání.

Já nepodváděla! hájí se

A co je možná ještě horší, je fakt, že když Nerudová dostala test při jedné z uplynulých debat, „nenápadně“ se dívala do taháku, kde měla napsaný mimo jiné datum vstupu ČR do Evropské unie, a evidentně tak podváděla! Byť se v rozhovoru pro DVTV snažila vše zamaskovat, její vysvětlení nebylo zrovna důvěryhodné. No, posuďte sami.

Prezidentské volby proběhnou už 13. a 14. ledna, nejžhavějšími kandidáty na Hrad jsou právě Nerudová, Babiš a Petr Pavel.

Kdo dostane váš hlas v prezidentských volbách?

  • Andrej Babiš (45%, 157 Hlasy)
  • Petr Pavel (26%, 91 Hlasy)
  • Danuše Nerudová (15%, 52 Hlasy)
  • Někdo jiný (13%, 46 Hlasy)

Počet hlasujících: 346

Nahrávání ... Nahrávání ...

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Přečtěte si také