Filmy pro rok 2023: Premiéry jako Indiana Jones nebo Vřískot
6.1.2023
Kategorie: Film

TOP 5 filmových návratů, které letos musíte vidět

Novoroční předsevzetí nejsou nic pro vás a raději chcete hned takhle ze začátku vědět, na co se můžete tento rok těšit? Pojďme se podívat, jaké návraty na filmovou scénu si pro nás letošek připravil. Prvním z nich je Indiana Jones a jeho pravděpodobně poslední výprava.

Minulý rok se nesl na vlnách takových očekávaných lahůdek, jako byl druhý díl Avatara, na který jsme si museli počkat dlouhých třináct let. O něco déle trval návrat Indianu Jonesovi, archeologovi a dobrodruhovi, kterého ztvárňuje Harrison Ford. Od uvedení jeho posledního dobrodružství, Indiana Jones a Království křišťálové lebky, uběhlo patnáct let. 

Pokud jste se těšili, že bude tvořit dvojici se svým synem, jenž nám byl představen v posledním díle, máte smůlu. K ruce mu bude místo toho sympatická Phoebe Waller-Bridge, která si zahraje jeho kmotřenku Helenu. Ta jednoho dne zaklepe svému strýci na dveře a tím se dá kolo osudu do pohybu a uvrhne Jonese do dalšího nečekaného dobrodružství. Mělo by jít o poslední film, v němž si herec, který loni v létě oslavil již osmé kulatiny, zahraje.

Jak Willy Wonka k Umpa-Lumpům přišel

Pokračování se také dostane oblíbenému rodinnému filmu Karlík a továrna na čokoládu. Tentokrát však nebudeme sledovat osudy malého Karlíka, ale mladého Willyho Wonky. Do hlavní role byl nakonec vybrán Timotheé Chalamet, jenž není o nic méně charismatický než Johnny Depp, který tuto roli ztvárnil před ním. Také vás zajímalo setkání s Umpa-Lumpy, které bylo v prvním snímku jen okrajově zmíněno? Tak určitě nezmeškejte tento snímek.

Ghostface opět na scéně!

Na své si přijdou nejen fanoušci dobrodružství a pohádek, ale také příznivci hororů. Ti se mohou těšit již na šestý kousek ze série Vřískot. Tento díl je pokračováním osudů hrdinů ze „čtyřky“, tedy těch přeživších. Vražedné řádění bude pokračovat tentokrát jen o trošinku dále, tajemný Ghostface bude své oběti prohánět po rušném a zločinem prodchnutém New Yorku.

Atlantida: Tentokrát ztracena už navždy?

V prvním díle jsme odhalili totožnost Aquamana, obyvatele bájné Atlantidy. Nyní jej čeká nelehký úkol. Musí ochránit svůj domov před nebezpečím, které mu hrozí. Náš podvodní hrdina je nucen uzavřít nesnadné spojenectví, aby nepřišel o vše, co je mu drahé. Ztratí se tentokrát opravdu Atlantida navždy z povrchu zemského, nebo bude záchranná mise úspěšná?

Do třetice všeho galaktického

Fanouškům Marvelu letošek nabídne ukončení vesmírného dobrodružství. Petr Quill i přes svou ztrátu musí bránit celý vesmír, a tak mu nezbývá nic jiného, než poskládat tým a jít do akce. Dva předchozí díly se těšily diváckému úspěchu, čeká trojku podobný osud? Velké loučení s oblíbenými hrdiny se ponese ve velkém stylu, jak slibuje trailer, žádný kapesník rozhodně nezůstane suchý.

Text: Martina Zaoralová
Foto: Facebook/Indiana Jones

Přečtěte si také