Překonal Gretzkyho! Jágr překonal v 50 letech světový rekord
4.1.2023
Kategorie: Celebrity

Gretzky překonán! Jágr dal další gól a v 50 letech vytvořil světový rekord

Jarda je bůh, můžou zpívat fanoušci Kladna. Hokejista Jaromír Jágr se stal v 50 letech vůbec nejstarším střelcem extraligy. A nejen to, dokonce překonal legendu jménem Wayne Gretzky. Má světový rekord!

Jágr už léta překračuje hranice sportu. Stal se celebritou, člověkem, jenž inspiruje děti i dospělé. Zatímco jeho vrstevníci už koukají na sport jenom v bedně, případně ho zajdou okomentovat do televizního studia, on pořád hraje. A stal se světovým rekordmanem.

Jarda se dostal na metu 1099 branek v elitních ligách a reprezentacích. No, a právě tohle dosud nikdo dokázal! I Kanaďan Wayne Gretzky měl o jeden fík méně, takže se Jágr zapsal do dějin.

Jágr potvrzuje rčení, že věk je pouze číslo

Jágr potvrzuje rčení, že věk je pouze číslo

Fanoušci Rytířů byli už před utkáním s Oceláři přesvědčeni, že to Jarda dá. A „Džegrovi“ spoluhráči jakbysmet. „Je jen otázka času, kdy Gretzkyho překoná,“ citoval server iDnes dalšího kladenského veterána Tomáše Plekance, jenž v říjnu oslavil jubilejní čtyřicítku.

Dá se očekávat, že vítěz Stanley Cupu s Pittsburghem i vítěz kanadského bodování NHL zaplní po tomhle milníku stránky deníků po celém světě. Zaslouženě. Jardo, gratulujeme!

Text: Jan Rochovanský
Foto: Rytíři Kladno

Přečtěte si také