Papa Roach vystoupí na Rock for People 2023. Zahrají i Slipknot či Mashine Gun Kelly
28.12.2022
Kategorie: Hudba

Rock for People mezi top festivaly Evropy. Přijedou Slipknot i Papa Roach

Na Štědrý den se mnohým fanouškům Rock for People splnil sen. Adventní kalendář totiž skrýval v okénku pod číslem 24 rockovou skupinu Papa Roach. Kalifornská čtyřčlenná formace má za sebou bezmála třicet let trvající kariéru, miliony prodaných desek a nominaci na Grammy. Teď zamíří na tenhle fesťák.

„Mezi našimi fanoušky jméno Papa Roach rezonovalo již delší dobu, takže máme velkou radost, že jim přání plníme,“ komentuje nový přírůstek lineupu ředitel festivalu Michal Thomes. Kalendář byl letos hodně štědrý, nadělil kromě čtvrtého headlinera Machine Gun Kellyho také například Simple Plan, X Ambassadors, Anti-Flag, nebo dnes už legendární Incubus.

Na Boží hod vánoční pak pořadatelé oznámili speciálního hosta Václava Neckáře & Bacily v rámci tradiční linky retro okénka. Lineup příštího léta v čele s MUSE, Slipknot, Machine Gun Kellym a The 1975 opět potvrzuje, že Rock for People posouvá hranice a dostává se mezi špičky evropských festivalů. To dokazuje i fakt, že byl Rock for People vybrán mezi TOP 10 nejlepších festivalů v Evropě v rámci prestižních cen European Festival Awards v kategorii Best Medium Festival do 40 tis. návštěvníků.

Letošní ročník Rock For People bude mít grády

Letošní ročník Rock For People bude mít grády

Možná ještě větší úspěch je však zařazení Ameba Production mezi top 10 promoterů v Evropě v kategorii Promoter of the Year vedle Live Nation (GB), FKP Scorpio (DE) nebo Primavera Sound (ES). Je skvělé, že naše práce je vidět na mezinárodní úrovni, na Rock for People hrálo i několik hvězd, které jsou v této anketě nyní mezi TOP 10 objevy roku jako Turnstile, Holly Humberstone, Yard Act“ dodává k úspěchu Michal Thomes.

V současné době známe přibližně polovina lineupu. Další oznam kapel je plánován na přelom ledna a února. Historicky nejdražší lineup opět nabídne světové show na jednom z největších evropských pódiích, tzv. „Fat Lady“ z Německa, která se letos poprvé tyčila na runwayi v Parku 360. Vstupenky jsou v prodeji na webu festivalu.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023

  • ČTVRTEK:

Slipknot

Architects, Simple Plan, I Prevail

Anti-Flag, Horkýže Slíže, Lorna Shore, Nothing, Nowhere., Polaris, Stray From The Path

  • PÁTEK:

Machine Gun Kelly

Billy Talent, Hollywood Undead, Ashnikko

Mod Sun, Set It Off, Sleep Token, Sueco, Vypsaná fiXa

  • SOBOTA:

The 1975

Papa Roach, X Ambassadors, While She Sleeps

Giant Rooks, Landmvrks, Paledusk, Picture This

  • NEDĚLE:

MUSE

Incubus, Nothing But Thieves

Barns Courtney, Beauty School Dropout, Bury Tomorrow, Man with a Mission, Nothing More, Stand Atlantic, The Amazons, The Chats

Special Guest: Václav Neckář & Bacily

CZ/SK: From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals, Shogun Tokugawa

Foto: Rock for People

Přečtěte si také