Letiště Praha - Ruzyně chystá novinky
20.12.2022
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Letiště chystá novinky: Runway, pošta i fitko

Letiště Praha letos oslavilo 85 let provozu. Teď jeho tým vypustil do světa vizi na další léta, během nichž se má zlepšit komfort pro cestující a klást ještě větší důraz na životní prostředí.

Nejzásadnější změnou má být výstavba nové runway. „Výstavbou nové paralerní dráhy bude zrušen provoz na vedlejší dráze, která je orientovaná přes hustě osídlená místa Prahy, je tam poměrně velké hlukové zatížení. Projekt má také přínos pro bezpečnost provozu, budou odděleny provoz přistání a vzletu letadel na dvě oddělené dráhy,“ popsal šéf letiště Jiří Pos ve videu.

„Bude to významný přínos i pro životní prostředí, kromě vyloučení provozu přes hustě osídlené oblasti Prahy, je v podmínkách i závazek letiště uzavřít provoz mezi půlnocí a pátou hodinou ranní,“ dodal.

Letiště Praha má velké plány

Letiště Praha má velké plány

Kvůli koronavirové krizi přišlo letiště v minulých dvou letech o spoustu příjmů, podle Pose se letiště dostalo na čtvrtinu předchozích výkonů. K ziskům má zároveň výstavba nových služeb pro cestující, kteří na letišti tráví čas. A možná ne jen pro ně.

„Velká letšitě bývají takovými městy ve městě, najdete v nich i služby, kteří s leteckou dopravou přímo nesouvisejí, například poštu nebo fitness. Osvícená letiště tento potenciál rozvíjejí jako takzvané Airport city, které nabídne možnosti pracovního i volnočasového vyžití, a které zase o něco výše zvýší vnímání naší republiky jako atraktivní destinace,“ stojí ve videu.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Letiště Praha

Přečtěte si také