Kam v Praze na svařák?
11.12.2022
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Kam v Praze na svařák? Tři trhy, kde za něj dáte pod 70 korun

Vánoce jsou za dveřmi, stánkaři otevřeli a všude můžeme cítit svařák. No jo, jenže ani ten už není v dnešní době úplně levná záležitost. My jsme proto obešli trhy a přinášíme tři tipy, kde si v Praze dáte oblíbený nápoj pod sedmdesát kaček.

Svářo, svařáček, říkejte mu, jak chcete. Pokud ale za něj nechcete dát majlant, rozhodně na něj nechoďte do samotného centra Prahy. Tam je to vzhledem k největší návštěvnosti turistů nejdražší. Vždyť třeba na takovém „Staromáku“ nebo „Václaváku“ za něj dáte téměř sto korun! A když koupíte ještě své polovičce nebo sami dostanete chuť na další, může se to při součtu pořádně prodražit.

Místa, kde si dáte svařák o několik desítek korun levněji, přitom nejsou nijak daleko, a rozhodně nejsou někde na kraji města. Jen se podívejte.

  • Tylovo náměstí – od 50 do 69 Kč
    Na „Tyláku“ je nejlevnější svařák vůbec, a navíc je to tam prakticky bez front. Trhy nepřehlédnete, jsou přímo u zastávky I. P. Pavlova, kousek od Náměstí Míru. Když dostanete hlad, můžete si koupit klobásku za příjemných 79 korun.
  • Náměstí Míru – 65 Kč
    Mnozí je považují za možná vůbec nejhezčí trhy v Praze, navíc se na nich nemusíte tolik mačkat. Oproti trhům na Staroměstském náměstí ušetříte za jeden svařák 25 kaček. A pokud budete chtít, můžete si dát i cenově dostupný punč nebo medovinu.
  • Náměstí Jiřího z Poděbrad – 69 Kč
    „Jiřák“ se může pochlubit bronzovou plackou, oproti dvěma předešlým kandidátům ale zaostává v chybějící nabídce klobás. Dáte si však různé míchané nápoje a vaše děti můžou v budce uprostřed náměstí napsat dopis přání Ježíškovi.

Tak co, čtenáři, jaké trhy letos upřednostníte? Pokud narazíte na levnější svařák, nezapomeňte nám dát vědět.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Pixabay

Přečtěte si také