Ivana Korolová vydala vánoční píseň
11.12.2022
Kategorie: Hudba

Herečka a zpěvačka Ivana Korolová vydala vánoční píseň Pár svařáků

Ivana Korolová představuje svou další hudební novinku. Dalo by se říci, že cukroví, salát, dárky a další vánoční zvyklosti zabalila do sobě blízké vánoční diskotéky, do které vložila svůj postoj k vánočním svátkům. Sympatická brunetka k písničce spustila i videoklip, který je tentokrát kreslený.

Myšlenka vánočního singlu se v Ivaně Korolové probudila už v loňském roce. Text je původně ze šuplíku, ale společně s Lukášem Chromkem (postaral se o produkci singlu, pozn. red.) ho vypilovali a oblékli do synth-popové hudby okořeněné obdobím osmdesátek a devadesátek. „Cukroví, salát, strom, věnec, dárky, zabalit, ustrojit, uvařit. Stejně se to vždycky nějak stihne, tak hoďte stres za hlavu a vyrazte s tím, koho máte rádi ven, třeba na pár svařáků a atmosféra Vánoc vás zahřeje raz, dva… tři,“ láká k poslechu vždy usměvavá Ivana.

Zpěvačka tentokrát vsadila na kreslený videoklip, protože evokuje pohádky, které jsou s Vánoci spojené. „Nápad na animovaný klip vlastně vznikl v hlavě Jana Kočího, se kterým se léta známe, a který mi společně s VJ Dejou dělá všemožnou grafiku a taky projekce na koncertech. Propojil mě z výtvarníkem Toffuem, který se postaral o ilustraci a animaci. Dala jsem klukům volnou ruku a jen řekla nějaké svoje postřehy a nápady, když jsem viděla storyboard. Jinak pro mě byl klip velkým překvapením. Nedovedla jsem si představit, jak to celé bude vypadat. A musím takhle veřejně poděkovat tomuhle týmu. Jsem šťastná za to, jaké lidi kolem sebe mám,“ dodává brunetka.

Ivana Korolová vystoupí společně se svou kapelou už 13. prosince v Praze v Café v lese. V rámci koncertu zazní písně z debutové desky Kruhy i její poslední dvě novinky Amélie a právě Pár svařáků. Jako host vystoupí kapela MANU.

Text: Redakce
Foto: Alžběta Zídková

Přečtěte si také