Škwor na Unplugged Tour v Praze
17.11.2022
Kategorie: Hudba

To bylo něco! Akustický Škwor s posilou podruhé zazářil v malé Lucerně

Jak můžou znít tvrdé písničky rockerů v akustickém provedení? Úžasně! Alespoň tedy co se týče kapely Škwor, která v pondělí a ve středu zaplnila pražský Lucerna Music Bar a v rámci speciálního turné dopřála fanouškům výjimečný zážitek.

Naše redakce zavítala na druhou ze zmíněných show a musím uznat, že to byl jeden z mých nejlepších koncertů vůbec. Škwoři předvedli jak akusticky upravené písničky z nejnovější desky Tváře smutnejch hrdinů, tak starší pecky, a vše znělo naprosto skvěle. Frontman Petr Hrdlička byl ve skvělé náladě a formě, palec nahoru od nás ale dostává hlavně nový kytarista Honza Chudan. Ten skupinu nejen omladil, ale hlavně přinesl skvělý hlas, jenž do jejích skladeb neskutečně pasuje.

Pozitivní byla také atmosféra, fanoušci se skupinou skvěle spolupracovali, tančili, zpívali. Třeba refrén songu Síla starejch vín si střihli sami rovnou několikrát, v natřískaném sále to znělo famózně. Na závěr pak odměnili muže na pódiu několikaminutovým potleskem.

Unplugged Tour už oblíbená skupina absolvovala před třemi lety, v rámci té současné již objela šest zastávek, vychutnat si ji můžete ještě v pěti městech. Už zítra se Škwor ukáže v Krnově (vyprodáno), v sobotu ve Žďáru nad Sázavou, příští víkend zavítá do Jindřichova Hradce a Liberce, načež ukončí šňůru 2. prosince v Turnově. Poslední vstupenky jsou k dostání na portálu Ticketstream. Škwor zároveň oznámil dva koncerty na příští rok, kdy v rámci oslav bude hrát v O2 Universum, kde doposud kapela nebyla. Vstupenky jsou zde.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Škwor

Mohlo by vás také zajímat

Štítky:,