Finále konferenční ligy se bude hrát v Edenu.
11.5.2022
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Fotbalový svátek v Praze: Finále Konferenční ligy bude hostit Eden!

Tak to je bomba! Na fotbalovém stánku pražské Slavie se v příští sezoně odehraje finále Evropské konferenční ligy. Fanoušci se můžou těšit na zvučné soupeře.

V letošním finále této soutěže na sebe narazí AS Řím a Feynoord Rotterdam, s nímž Slavia vypadla ve čtvrtfinále. Hrát se bude v Tiraně, za rok bude tento svátek hostit stadion ve Vršovicích. A kdo ví, pokud budou červenobílí hrát tuto soutěž i v nadcházející sezoně a budou mít více štěstí než při své premiérové účasti, třeba by mohli bojovat o titul před vlastními příznivci.

I kdyby ale boj o trofej neměl tuzemského zástupce, bude to tahák. Fotbalová asociace ČR porazila v kandidatuře pětici Slovensko, Severní Irsko, Řecko, Kypr a Izrael. Pomohlo možná to, že Eden už jednu velkou fotbalovou akci hostil, když se tam před devíti lety utkali o Superpohár UEFA giganti Bayern Mnichov a Chelsea.

„Už při kandidatuře na předsedu FAČR byla snaha přivést podobnou událost do České republiky součástí mého programu. Akce může směle navázat na úspěšné akce v minulosti. Doufám, že uvidíme v české metropoli špičkové kluby, bude to svátek fotbalu,“ culil se předseda FAČR Petr Fousek.

Ještě letos se v Edenu kromě Slavie ukáže i česká reprezentace, která si v rámci Ligy národů změří síly se Švýcarskem, Španělskem a Portugalskem.

Text: Jan Rochovanský
Foto: slavia.cz

Mohlo by vás také zajímat