Představení Jezebel
4.9.2020
Kategorie: Divadlo

Sex ve třech a jeho následky ve střelené irské komedii Jezebel

Novou sezónu Divadla Kampa odstartuje 8. září premiéra svérázné komedie Jezebel v podání Divadla NaHraně. Její autor Mark Cantan v ní domýšlí komické následky sexuálních experimentů včetně sexu ve třech. V hlavních rolích této novinky se představí Sarah Haváčová, Renata Prokopová a Ondřej Novák.

Děj komedie Jezebel pomocí vtipných zkratek sleduje nejprve sbližování statistika Alana a personalistky Robin, kteří si však po šestiměsíčním soužití musejí přiznat, že jejich vzájemná sexuální přitažlivost vyhořela. Jako prakticky uvažující lidé se rozhodnou zachránit svůj vztah tím, že začnou v tomto směru experimentovat. Zvolená metoda bezchybně funguje až do dne, kdy Robin v nouzi o nové nápady navrhne Alanovi sex ve třech. Třetí postavou hry je výtvarnice Jezebel, věčná smolařka nejen na poli partnerských vztahů. Právě ona se v podstatě omylem stane účastnicí poněkud nešikovně domluveného nového sexuálního dobrodružství Alana a Robin. Jediná noc ale zásadně a nečekaně zamíchá osudy celé trojice: po čase se Alan dozvídá, že s oběma ženami čeká dítě.

U nás dosud neznámý irský dramatik a herec Mark Cantan nezapře ve způsobu, jímž komponuje zápletku a staví dialogy, svoji minulost stand-up komika. Originálním způsobem pracuje rovněž s formou, děj posouvá někdy i skokem pomocí komentářů – všichni tři hrdinové jsou nejen aktéry, ale s odstupem a ironií také vypravěči svého příběhu.

„Dlouho jsem neviděl takhle vtipný současný text, smál jsem se nahlas už při čtení,“ komentuje hru herec Ondřej Novák. „V zápletce je hned několik nedorozumění, hra jde často až na hranici frašky, jindy se zase víc podobá sitcomům, ale i při lechtivém tématu zůstává pořád velmi decentní. Navíc mám skvělé partnerky, bude radost to hrát,“ dodává.

Ve střelené komedii o velkých následcích malých rozhodnutí vedle Nováka hrají Sarah Haváčová a Renata Prokopová.

Divadlo NaHraně je nezávislý divadelní soubor, který se od svého založení v roce 2009 zaměřuje především na současnou britskou dramatiku, uváděnou v českých premiérách. Soubor působí v Divadle Kampa, Jezebel je jeho šestnáctou inscenací, na podzim 2020 plánuje ještě první uvedení skotského dramatu Instinkt v režii Petra Štindla.

Text: Redakce
Foto zdroj: Divadlo NaHraně

Mohlo by vás také zajímat