Skupina Mandrage odehrála poslední koncert ve Fórum Karlín. Zpěvák Vít Starý chyběl.
3.2.2020
Kategorie: Hudba

Poslední koncert Mandrage. Lídr Víťa nepřišel, zpívali Sebastian či Mirai

Sbohem, Mandrage. Populární kapela v sobotu odehrála svůj dost možná poslední koncert na hudební scéně. Přišlo se s ní rozloučit vyprodané Fórum Karlín, ovšem nejhlavnější článek skupiny chyběl. Frontman Vít Starý totiž svou účast zrušil, a tak jeho parťáci museli narychlo sehnat náhradu. Ukázala se jich celá řada.

Plánované turné Mandrage Dlouhej únor k desce Vidím to růžově mělo mít původně sedm zastávek, nakonec se ale uskutečnil pouze jeden koncert. Smutek, pláč? Ano, i to bylo pod pódiem k vidění. Především ale převládaly pocity jako štěstí a radost. Radost z toho, že se tahle akce vůbec uskutečnila!

„Moc děkujeme všem, kteří dneska přišli, co se na nás nevyflákli,“ řekl na úvod kytarista Pepa Bolan. A těch díků pak rozdal ještě spoustu. Vždyť za jeho dlouholetého parťáka a frontmana Víťu Starého, jenž bojuje se svými démony a poslal skupinu do kytek, zaskočila řada zpěváků a kamarádů! Vůbec nejlépe se své role ujal sympatický Sebastiankterý si nejprve se svým bandem střihl roli předskokana a vytáhl své pecky, aby pak s naprostou elegancí zazpíval skladby Mandrage Vidím to Růžově Brouci.

Kromě něj pak ukázali svůj um třeba Mirai, jenž si se zaplněným Fórem zazpíval nesmrtelný hit Hledá se žena, či Katarína Knechtová a Anna K. Umělců, kteří přispěli k nezapomenutelné rozlučce plzeňské skupiny, jež po deset let plnila kluby i festivaly po celém Česku, však bylo ještě víc. Někomu se povedlo blonďáka Víťu nahradit lépe, někomu hůř.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Instagram

Mohlo by vás také zajímat