Petr Lexa intimní klip 4 ráno
23.11.2019
Kategorie: Hudba

Petr Lexa ze Slzy se rozparádil. Natočil dost žhavý videoklip

Kapela Slza přichází s třetí nahrávkou z připravovaného alba, které kompletně vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno, jež na první poslech osloví posluchače živelnějším a rockovějším zvukem, je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy. Ten rovněž ztvárnil hlavní roli v dost odvážném videoklipu.

Ačkoli hudbu pro skupinu Slza skládá výhradně její kytarista Lukáš Bundil, v písni 4 ráno se jí chopil frontman kapely, populární Petr Lexa. Ten ji složil během jedné bezesné noci. „Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r&b, až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu,“ nechal se slyšet interpret.

Klip k novinkovému singlu zaujme především lehce erotickou atmosférou. Námětem se stal ne zcela pozitivní zážitek a zkušenosti samotného Lexy. „Vypráví o jednom nešťastném vztahu, který jsem zažil asi čtyři roky zpátky. Tehdy bylo těch bezesných nocí spoustu. Seděl jsem doma v pokoji, v ruce držel telefon a čekal, až zavolá. Někdy se tak stalo, někdy ne. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal a řekl „dost“,“ přibližuje osmadvacetiletý zpěvák.

Režie klipu se ujal Radim Věžník. Petra obsadil do hlavní mužské role, ženskou představitelku ztvárnila Viktorie Čumpelíková. I když má Petr Lexa předešlé herecké zkušenosti, hrát sám sebe v intimních scénách pro něj bylo premiérou. „Občas stojí za to vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet si něco nového. Pro mě to bylo právě tohle natáčení, kdy jsem musel zaujmout trochu jinou hereckou polohu, na kterou jsem nebyl zvyklý. Vyplatilo se to, z výsledku mám velkou radost,“ prozradil.

Živelná energie, která z písně 4 ráno dýchá, je odrazem aktuálního směřování kapely. Klade důraz na rockovější zvuk, živost, energii a uvolněnost. Velký podíl na novém přístupu k hudbě má právě spolupráce se zahraničními producenty. Na vzniku skladeb se podílí berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnými nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv

Mohlo by vás také zajímat