Chinaski nová sestava
28.9.2019
Kategorie: Hudba

První album Chinasek v nové sestavě: Písničky vznikly z radosti v šatně po koncertech

Chinaski vydávají již jedenácté řadové album. Očekávaná deska, kterou hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného natočili poprvé v nové sestavě, dostala symbolický název „11“. Vyjde 4. října, návštěvníci křtů ji ale dostanou o několik dnů dříve.

Přestože Chinaski příští rok oslaví čtvrt století od koncertního křtu prvního alba a během natáčení deseti řadových nahrávek vyzkoušeli snad všechna možná studia a producenty, tak jako tentokrát zatím nikdy nepracovali. „Většina písniček vznikala po koncertě v šatně. Jen tak na španělky, z čisté radosti, že jsme spolu. Takže má kapelovej a mejdanovej duch. Myslím, že je to naše nejsilnější album a mám z něj velkou radost,“ prozrazuje zpěvák Michal Malátný.

Chinaski nové CD natáčeli většinou v Praze, Mikulově, Mnichově a Londýně. Přestože občas využili producentských zkušeností Němce Reinholda Macka nebo Brita Sachy Skarbeka, většinou se snažili co nejvíce spolehnout na sebe. „Na minulých albech jsme produkci a aranžmá řešili detailně. Tentokrát jsme do našich písniček žádné producentské ,čáry máry‘ nepustili, vše jsme zjednodušili, šli po smyslech textů, takže deska zní tak, jak kapela opravdu hraje,“ popisuje Malátný.

Frontman úspěšné kapely vyzdvihuje, že se na albu skladatelsky a aranžérsky podíleli všichni členové kapely. „Navíc tentokrát všechny texty nebyly jen na mě. Začal jsem spolupracovat se slovenským básníkem Vlado Krauszem, který nám přinesl dva krásné texty. Především úvodní Schody daly naší desce téma,“ dodal.

Křty desky jsou naplánované na 1. a 2. října v pražském Lucerna Music Baru, a na 4. října v brněnském klubu Sono. V samotném prodeji pak album bude od 4. října. V příštím roce se skupina chystá na halovém turné po větších městech České republiky, takže se mají fanoušci opět na co těšit.

Text: Redakce
Foto: archiv

Mohlo by vás také zajímat